zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 30 maja 2024

Massacre na siódmej edycji "Black Silesia Festival"

12.04.2024 15:06  autor: Verghityax, źródło: Black Silesia Productions

Do składu siódmej edycji "Black Silesia Festival" dołączyli weterani death metalu z Massacre - w ramach swojej wizyty zespół w całości wykona swój pierwszy longplay studyjny, pt. "From Beyond". Wcześniej swój udział potwierdziły Cirith Ungol, Whiplash, Unpure, Night Demon, Darkness, Adorior i Omegavortex. Festiwal odbędzie się w dniach 14 i 15 czerwca 2024 roku na terenie grodu rycerskiego w Byczynie.

Massacre powstał w 1984 roku z inicjatywy gitarzystów Allena Westa i JP Chartiera, basisty Scotta Blackwooda i perkusisty Billa Andrewsa. Wkrótce skład uzupełnił Kam Lee na wokalu. Na tym etapie swojej działalności formacja wypuściła trzy demówki, po czym rozpadła się w 1987 roku. Reaktywacja Massacre nastąpiła w 1989 roku. W marcu 1991 roku zespół wszedł do "Morrisound Recording", by tam zarejestrować swój pierwszy longplay studyjny, pt. "From Beyond". Materiał wyprodukowany został przez Scotta Burnsa i Colina Richardsona. Album ukazał się 1 lipca 1991 roku, pod egidą Earache Records. Massacre tworzyli wówczas Kam Lee, Rick Rozz, Terry Butler i Bill Andrews.

Dyskografię Massacre zamyka EP-ka "Evil Dead Rise". Ujrzała ona światło dzienne 1 kwietnia 2024 roku. Na wydawnictwie znalazły się trzy kompozycje, w tym intro. Utwór "Evil Dead Rise" inspirowany jest filmową serią "Martwe zło", z kolei "Boneyard" stanowi hołd dla nieistniejącego już zespołu Impetigo.

W 2023 roku w Massacre nastąpiła zmiana na stanowisku perkusisty - Brynjara Helgetuna zastąpił Jon Rudin. Już z nim za bębnami kapela zarejestrowała EP-kę "Tri-pocalypse". Jej premiera miała miejsce w lutym 2024 roku.

Massacre tworzą obecnie Kam Lee na wokalu, Mike Borders na basie oraz trzej Europejczycy: Jonny Pettersson, Rogga Johansson na gitarach i Jon Rudin na perkusji.

Komentarze
Dodaj komentarz »