zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 23 lipca 2024

Tekla Goldman wydała "Grzybnię pierwszą"

17.04.2024 09:40  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Tekli Goldman na Facebooku

Grupa Tekla Goldman opublikowała wideoklip do utworu "Lekarz z Sopotu". Nagranie pochodzi z albumu "Grzybnia pierwsza. Leczenie zimną wodą", wydanego 12 kwietnia 2024 roku przez Antenę Krzyku.

Tekla Goldman to zespół z Otwocka łączący w swojej twórczości elementy takich gatunków, jak punk rock, rock psychodeliczny i krautrock. Formacja zadebiutowała 19 września 2022 roku minialbumem zatytułowanym "Epka". Następnie, 1 lutego 2023 roku, na kasetach magnetofonowych ukazała się "Taśma".

Materiał na album "Grzybnia pierwsza. Leczenie zimną wodą" zespół zarejestrował poza studiem nagraniowym, na magnetofonie ośmiośladowym. W sesji wzięli udział: obsługująca sampler i klawisze wokalistka Emilly Bones, wokalista, gitarzysta, saksofonista i klawiszowiec Hrabia Jędrulla, basista Dżony oraz grający na instrumentach perkusyjnych i klawiszowych Macio. W utworze "Odra" wystąpił też Michał Krysztofiak. Miksy i mastering wykonał Piotr Rychlec. Okładkę zaprojektowała Emilly Bones.

Lista utworów:

1. Grzybnia I
2. Lembas
3. Lekarz z Sopotu
4. Maszyny
5. Raz śmy prawdziwki
6. Mleko
7. Kra
8. Berek
9. Słońce
10. Wojna
11. Chmury
12. Odra
13. Idą świerszcze

Materiał ukazał się na płytach kompaktowych i kasetach magnetofonowych. W przygotowaniu jest wydanie na krążkach winylowych.

Komentarze
Dodaj komentarz »