zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 30 maja 2024

The Cult w lipcu w Warszawie

18.04.2024 09:32  autor: Verghityax, źródło: WiniaryBookings

Rockowa formacja The Cult ogłosiła daty europejskiej trasy koncertowej, która swym zasięgiem obejmie również Polskę. W naszym kraju zaplanowano jeden występ. Odbędzie się on 30 lipca 2024 roku na letniej scenie klubu "Progresja Music Zone" w Warszawie.

The Cult nadal ogrywa swój jedenasty longplay studyjny, zatytułowany "Under the Midnight Sun". Trafił on do sprzedaży 7 października 2022 roku, pod egidą Black Hill Records. W celu zarejestrowania "Under the Midnight Sun" zespół udał się w sierpniu 2020 roku do walijskiego "Rockfield Studios", gdzie w 1984 roku powstał debiutancki album formacji, pt. "Dreamtime". Z powodu pandemii praca nad materiałem przeciągnęła się, a Ian Astbury zmuszony był nagrać swoje partie w Stanach Zjednoczonych. Produkcją i miksami zajął się Tom Dalgety, za mastering odpowiada Howie Weinberg.

"Under the Midnight Sun" to pierwsze dokonanie The Cult z Charliem Jonesem. Dołączył on do grupy w 2020 roku, zastępując Granta Fitzpatricka.

The Cult powstał w 1983 roku w Bradford, początkowo funkcjonując pod nazwą Death Cult. Przez wszystkie okresy swojej działalności trzon formacji stanowili wokalista Ian Astbury i gitarzysta Billy Duffy. Debiutancki album "Dreamtime" osiągnął umiarkowany sukces w Wielkiej Brytanii. Przełom w karierze zespołu nastąpił za sprawą longplaya "Sonic Temple" z 1989 roku.

Przedsprzedaż biletów na koncert The Cult rozpocznie się 19 kwietnia o godzinie 10:00.

Tagi: The Cult
Komentarze
Dodaj komentarz »