zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 30 maja 2024

Dragon, Venefices i Abominated na "Black Silesia Festival"

17.04.2024 20:25  autor: Verghityax, źródło: Black Silesia Productions

Do składu siódmej edycji "Black Silesia Festival" dołączyły formacje Dragon, Venefices, Abominated i Dominance. Wcześniej swój udział potwierdziły zespoły Cirith Ungol, Massacre, Whiplash, Unpure, Night Demon, Darkness, Adorior i Omegavortex. Festiwal odbędzie się w dniach 14 i 15 czerwca 2024 roku na terenie grodu rycerskiego w Byczynie.

Na "Black Silesia Festival" Dragon wykona repertuar złożony z utworów pochodzących ze swoich dwóch pierwszych albumów: "Horde of Gog" i "Fallen Angel".

Dragon powstał w 1984 roku w Katowicach z inicjatywy Jarka Gronowskiego na gitarze, Marka Wojcieskiego na perkusji i Krzysztofa Nowaka na basie. Wkrótce skład uzupełnili Marek Gania na wokalu i Leszek Jakubowski na drugiej gitarze. 5 kwietnia 1986 roku Dragon zagrał swój pierwszy znaczący koncert, występując na drugim dniu "Metalmanii" w katowickim "Spodku". Jeszcze w 1986 roku Marek Gania opuścił kapelę, a jego miejsce za mikrofonem zajął Marek Wojcieski. W rezultacie zespół zmuszony był znaleźć nowego bębniarza. Został nim Krystian Bytom. W lutym 1988 roku grupa udała się do "Studio Giełda" w Poznaniu, aby tam zarejestrować materiał na swój pierwszy album, zatytułowany "Horda Goga". Materiał powstał w dwóch wersjach: polsko- i anglojęzycznej. Teksty w języku angielskim zaśpiewał Grzegorz Kupczyk. Longplay ukazał się dopiero w 1989 roku. W międzyczasie Marek Wojcieski i Krzysztof Nowak opuścili zespół.

Jarek Gronowski i Krystian Bytom zreformowali Dragon, angażując do kapeli wokalistę Adriana Frelicha i basistę Grzegorza Mroczka. W styczniu 1990 roku formacja wróciła do "Studio Giełda", gdzie nagrała materiał na swój drugi album, pt. "Fallen Angel". Podobnie jak w przypadku "Hordy Goga", materiał powstał w polskiej i angielskiej wersji językowej.

Venefices przyjedzie z materiałem ze swojej pierwszej EP-ki, pt. "Incubacy". Jej premiera miała miejsce 3 lutego 2023 roku. Składający się z pięciu kompozycji materiał powstał w "Black Lodge".

Venefices tworzą gitarzysta, basista i wokalista Sadist oraz perkusista Desolator - wcześniej obaj grali w Bestial Raids. Oprócz tego, Sadist udziela się w Doombringer, z kolei Desolator wspiera na żywo Martwą Aurę.

Deathmetalowy Abominated ogrywa obecnie swój pierwszy longplay studyjny, pt. "Traumatic Putrefaction". Ukazał się on 22 września 2023 roku na CD, winylu i w formacie cyfrowym, pod banderą Godz Ov War Productions. Za wydanie materiału na kasecie magnetofonowej odpowiada Destruktion Records. Na płycie znalazło się dziewięć kompozycji, które Abominated zarejestrował w "Chróst Studio" w Sulejówku. Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Paweł Sota. Okładkę przygotował Juanjo Castellano.

Blackmetalowa formacja Dominance ogrywa swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "Slaughter of Human Offerings in the New Age of Pan". Jego premiera miała miejsce 25 sierpnia 2023 roku, pod egidą Putrid Cult. Na albumie znalazło się osiem kompozycji, które zespół zarejestrował w warszawskim "Santa Studio". Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Haldor Grunberg.

Dominance powstał w 2019 roku w Szczecinie. W skład formacji wchodzą Hellcult i Impaler z Raped Christ oraz Witchfucker z Garoty. W 2021 roku trio wypuściło debiutancką demówkę, pt. "Sodomize with Steel".

Komentarze
Dodaj komentarz »