zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 30 maja 2024

Hirax i Exumer na dwóch koncertach w Polsce

8.05.2024 09:30  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Thrashmetalowe formacje Hirax i Exumer zapowiedziały europejską trasę koncertową. W jej ramach dwukrotnie zagrają w Polsce: 5 sierpnia 2024 roku w Krakowie i 6 sierpnia w Warszawie.

Weterani thrash metalu z Hirax zapowiedzieli premierę swojego szóstego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Faster than Death". Ma się on ukazać w 2024 roku i dostępny będzie na CD, winylu oraz kasecie magnetofonowej. Materiał wyprodukował Bill Metoyer. Okładkę przygotował Thomas Pinheiro.

Hirax tworzą obecnie Katon W. de Pena na wokalu, Neil Metcalf na gitarze, Jose Gonzalez na basie i Emilio Marquez na perkusji.

Dyskografię Hirax zamyka "Immortal Legacy", piąty longplay studyjny w dorobku formacji. Na płycie znalazło się dwanaście autorskich utworów, które muzycy zarejestrowali pod okiem Billa Metoyera. Wcześniej Bill Metoyer pracował z Hirax przy nagrywaniu dwóch pierwszych albumach grupy: "Raging Violence" i "Hate, Fear and Power". W sesji gościnnie udział wzięli Jim Durkin z Dark Angel, Juan Garcia z Evildead i Rocky George z Suicidal Tendencies. Premiera wydawnictwa odbyła się 24 lutego 2014 roku.

Niemiecki Exumer nadal ogrywa swój piąty longplay studyjny, pt. "Hostile Defiance". Trafił on do sprzedaży 5 kwietnia 2019 roku za sprawą Metal Blade Records. Na potrzeby wydawnictwa muzycy przygotowali dziesięć autorskich kompozycji, zaś limitowana edycja wzbogacona została o covery "He's a Woman - She's a Man" Scorpions i "Supposed to Rot" Entombed. Sesja nagraniowa miała miejsce w Dortmundzie i Frankfurcie.

Exumer rozpoczął działalność w 1985 roku, trzon grupy od początku stanowią wokalista Mem Von Stein i gitarzysta Ray Mensh. Jeszcze w tym samym roku światło dzienne ujrzała debiutancka demówka, pt. "A Mortal in Black".

5.08 - Kraków, "Hype Park"
Bilety: 109 zł (I pula), 119 zł (II pula) i 130 zł (w dniu koncertu)

6.08 - Warszawa, "Hydrozagadka"
Bilety: 109 zł (I pula), 119 zł (II pula) i 130 zł (w dniu koncertu)

Tagi: Hirax, Exumer
Komentarze
Dodaj komentarz »