zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 14 czerwca 2024

Blood Red Throne, Thvn i Godslut na "Metal Mine Festival"

7.05.2024 20:55  autor: Verghityax, źródło: profil "Metal Mine" na Facebooku

Do składu szóstej edycji "Metal Mine Festival" dołączyli Blood Red Throne, Thvn, Godslut i Halny. Wcześniej swój udział potwierdziły Watain, Destroyer 666, Vomitory, Furia, Obscure Sphinx, Dom Zły, Mephorash, Gutalax, Nytt Land, Hideous Divinity, Dymna Lotva, Bipolar Architecture, polska Arkona, Varmia, Morrath, Pleń, Sewer Dwellers, Trylion, Three Eyes of the Void, Joanna Lacher, In the Name of God i Serpents. Festiwal odbędzie się w dniach od 22 do 24 sierpnia 2024 roku na terenie "Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia" w Wałbrzychu.

Deathmetalowcy z Blood Red Throne przyjadą ze swoim jedenastym longplayem studyjnym, zatytułowanym "Nonagon". Ukazał się on 26 stycznia 2024 roku, pod egidą Soulseller Records. Miksami i masteringiem materiału zajął się Ronnie Bjornstrom. Jest to pierwsze dokonanie kapeli, na którym zaśpiewał Sindre Wathne Johnsen. Poprzedni wokalista - Yngve "Bolt" Christiansen - rozstał się z grupą w 2023 roku po ośmiu latach współpracy.

Blood Red Throne powstał w 1998 roku. Formację powołali do życia gitarzyści Dod i Tchort.

Wrocławski Thvn promować będzie swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "Zgnij". Ukazał się on 22 marca 2024 roku, pod egidą Arcadian Industry. Na "Zgnij" znalazło się siedem kompozycji. Ślady bębnów zarejestrowane zostały w "Jupiter Ranch Studio", z kolei partie gitary i basu powstały w "Soundscope Recording Studio". Za miksy i mastering odpowiada Marcin Rybicki z "Left Hand Sounds Studio". Okładkę przygotował Bahrull Marta.

Thvn łączy w swojej twórczości sludge i black metal. Debiutancki album, zatytułowany "Pleśń", ukazał się 10 lipca 2020 roku.

Grający mieszankę thrash i death metalu Godslut ogrywa obecnie swój pierwszy album, zatytułowany "Procreation of God". Ukazał się on 5 maja 2023 roku, pod egidą Selfmadegod Records. Na wydawnictwie znalazło się dziewięć kompozycji. Materiał zrealizowany został w składzie: Krzysiek Śniadecki na gitarze i wokalu, Daniel Kozyra na basie i wokalu oraz Paweł "Pavulon" Jaroszewicz na perkusji. Sesja odbyła się w "JNS Studio" u Pawła "Janosa" Grabowskiego.

W 2021 roku Godslut wypuścił swój pierwszy singiel, pt. "Crucified".

Halny to blackmetalowa formacja z Opola. Grupa reaktywowała się w 2020 roku po pięciu latach przerwy. 21 marca 2024 roku światło dzienne ujrzał debiutancki album zespołu, zatytułowany "Zawrat".

Karnety trzydniowe na "Metal Mine Festival" nabyć można w cenie 283,50 zł. Koszt karnetu z dostępem do pola namiotowego to 325,50 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »