zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 16 czerwca 2024

Teledysk do tytułowego "Mean Streets" Riot V

16.05.2024 19:29  autor: Verghityax, źródło: Reigning Phoenix Music

Amerykanie z Riot V udostępnili teledysk do "Mean Streets", tytułowego utworu ze swojego siedemnastego longplaya studyjnego. Wydawnictwo ukazało się 10 maja 2024 roku, pod banderą Atomic Fire Records. Za realizację klipu odpowiada Tom Flynn.

Na "Mean Streets" znalazło się dwanaście kompozycji. Ich produkcją i miksami zajął się Bruno Ravel, za mastering odpowiada Bart Gabriel. Okładkę przygotował Gyula Havancsak.

Zespół powstał w 1975 roku w Nowym Jorku jako Riot. Powołali go do życia gitarzysta i kompozytor Mark Reale oraz perkusista Peter Bitelli. Pierwotny skład uzupełnili Guy Speranza na wokalu, Phil Feit na basie i Louie Kouvaris na drugiej gitarze. Formacja połączyła w swojej twórczości heavy, speed i power metal. Wkrótce Phila Feita zastąpił Jimmy Iommi i w listopadzie 1977 roku kwintet zadebiutował albumem "Rock City". Riot funkcjonował do 1984 roku, wydając jeszcze cztery longplaye. Kapela rozwiązała się zniechęcona brakiem komercyjnego przełomu.

Mark Reale reaktywował Riot dwa lata później. Do współpracy zaangażował on basistę Dona Van Staverna, perkusistę Sandy'ego Slavina i wokalistę Rhetta Forrestera. W kolejnych latach grupa wielokrotnie wymieniała frontmana i bębniarza. W 1988 roku ukazał się "Thundersteel" - powrotny album Riot, na którym zaśpiewał Tony Moore, a za perkusją zasiadł Bobby Jarzombek.

25 stycznia 2012 roku Mark Reale zmarł w wyniku komplikacji wywołanych chorobą Leśniowskiego-Crohna, z którą zmagał się przez większość życia. Pozostali muzycy postanowili kontynuować działalność pod nazwą Riot V. Obecnie zespół tworzą Don Van Stavern na basie, Mike Flyntz i Nick Lee na gitarze, Frank Gilchriest na perkusji i Todd Michael Hall na wokalu.

Tagi: Riot V
Komentarze
Dodaj komentarz »