zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 23 lipca 2024

Finntroll przed Epiką w Warszawie

17.05.2024 09:54  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Finntroll dołączył do składu "Summer Folks" w Warszawie. Wcześniej swój udział potwierdziła Epica. Koncert odbędzie się 16 sierpnia 2024 roku na scenie letniej klubu "Progresja Music Zone".

Finntroll nadal ogrywa swój siódmy longplay studyjny, zatytułowany "Vredesvavd". Ukazał się on 18 września 2020 roku nakładem Century Media Records. Materiał został nagrany i zmiksowany w "Sonic Pump Studios", mastering wykonano w "Chartmakers". Produkcją z pomocą Vretha zajął się Trollhorn.

Finntroll założyli w 1997 roku w Helsinkach gitarzysta Teemu "Somnium" Raimoranta i szwedzkojęzyczny wokalista i klawiszowiec Jan "Katla" Jamsen. Pierwszy z nich zginął w wypadku w marcu 2003 roku. Niewiele wcześniej z powodu raka krtani z grupą rozstał się Katla, który jednak niecałe cztery lata później wznowił współpracę z kolegami jako autor tekstów.

Dyskografię studyjną Epiki zamyka EP-ka, zatytułowana "The Alchemy Project". Jej premiera miała miejsce 11 listopada 2022 roku, pod egidą Atomic Fire Records. Na wydawnictwie znalazło się siedem kompozycji. W sesji nagraniowej gościnnie udział wzięli Francesco Paoli, Fabio Bartoletti i Veronica Bordacchini z Fleshgod Apocalypse, Phil Lanzon z Uriah Heep, Tommy Karevik z Kamelot, Jorgen Munkeby z norweskiego Shining, Charlotte Wessels, Myrkur, Frank Schiphorst z Mayan, Bjorn Strid z Soilwork, Henri Sattler z God Dethroned, Sven de Caluwe z Aborted, Roel van Helden z Powerwolf, Asim Searah z Damnation Plan i Niilo Sevanen z Insomnium. Masteringiem zajął się Darius van Helfteren.

6 października 2023 roku zespół wypuścił album koncertowy, pt. "Live at AFAS Live". Na wydawnictwie znalazł się zapis występu, który miał miejsce 27 stycznia 2023 roku w Amsterdamie.

16.08 - Warszawa, "Progresja Music Zone"
Bilety: 199 zł (I pula), 219 zł (II pula) i 240 zł (w dniu koncertu)

Tagi: Finntroll, Epica
Komentarze
Dodaj komentarz »