zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 14 czerwca 2024

The Troops of Doom udostępnia klip do "Dawn of Mephisto"

28.05.2024 14:47  autor: Verghityax, źródło: profil The Troops of Doom na Facebooku

The Troops of Doom - zespół Jairo "Tormentora" Guedza, dawnego gitarzysty Sepultury - udostępnił teledysk do utworu "Dawn of Mephisto". Pochodzi on z drugiego longplaya studyjnego formacji, zatytułowanego "A Mass to the Grotesque". Wydawnictwo ukaże się 31 maja 2024 roku za sprawą Alma Mater Records.

Na "A Mass to the Grotesque" znajdzie się jedenaście kompozycji. W celu zarejestrowania materiału formacja udała się do studia "Audio Porto" w brazylijskim Porto Alegre. Miksami i masteringiem zajął się Jim Morris w "Morrisound Recording" na Florydzie. Okładkę przygotował Dan Seagrave.

Lista utworów:

1. Solve Et Coagula - Introduction
2. Chapels of the Unholy
3. Dawn of Mephisto
4. Denied Divinity
5. The Impostor King
6. Faithless Requiem
7. Psalm 7:8 - God of Bizarre
8. Terror Inheritance
9. The Grotesque
10. Blood upon the Throne
11. Venomous Creed

The Troops of Doom powstał w marcu 2020 roku. Grupa wykonuje mieszankę thrash i death metalu w stylu z lat 80. Oprócz Jairo Guedza, w skład weszli gitarzysta i grafik Marcelo Vasco z Patria i Mysteriis, wokalista i basista Alex Kafer z Explicit Hate i Enterro oraz perkusista Alexandre Oliveira z zespołów Tianastacia i The Southern Blacklist. Debiutancka EP-ka kwartetu, pt. "The Rise of Heresy", ukazała się 9 października 2020 roku.

Jairo Guedz, znany też jako Jairo T. oraz Tormentor, dołączył do Sepultury w 1985 roku jako drugi gitarzysta. Wcześniej razem z bratem tworzył garażowy projekt Mantas, w ramach którego grał covery Mercyful Fate. Braci Cavalera poznał w klubie "Sabor & Arte" w Belo Horizonte. Wkrótce potem Wagner Antichrist został usunięty z Sepultury, a Max Cavalera przejął obowiązki wokalne. W sierpniu 1985 roku zespół udał się do "J.G. Estudios", by zarejestrować pięć kompozycji na potrzeby splita "Bestial Devastation / Seculo XX" z Overdose. Rok później grupa pojechała do "Estudio Vice Versa" w Sao Paulo, gdzie powstał "Morbid Visions". W grudniu 1986 roku Brazylijczycy zagrali swój pierwszy poważny koncert przed Venom i Exciter. Na początku 1987 roku odbyła się ostatnia trasa formacji z udziałem Jairo Guedza. Gitarzysta zdążył jeszcze skomponować większość utworów na album "Schizophrenia", nim w drugiej połowie 1987 roku opuścił grupę.

Przypominamy, że The Troops of Doom po raz pierwszy odwiedzi Polskę. Kapela zagra 15 sierpnia 2024 roku w klubie "Komin" w Sosnowcu. Występ odbędzie się w ramach szóstej edycji "Metal Doctrine Festival".

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: The Troops of Doom udostępnia klip do "Dawn of Mephisto"
Piotr_N (gość, IP: 37.109.150.*), 2024-05-28 22:39:17 | odpowiedz | zgłoś
Zajebiste