zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 22 lipca 2024

"Metal Doctrine Festival" przeniesiony do Chorzowa

8.07.2024 09:42  autor: Verghityax, źródło: profil "Metal Doctrine Festival" na Facebooku

Szósta edycja "Metal Doctrine Festival", która miała się odbyć 15 sierpnia 2024 roku w Sosnowcu, przeniesiona została do chorzowskiej "Leśniczówki". Data wydarzenia pozostaje bez zmian. Na festiwalu zagrają The Troops of Doom, Order, Pandemonium, Hate Them All, Okrutnik, Nuclear Vomit i Zdechły Anioł.

The Troops of Doom promować będzie swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "A Mass to the Grotesque". Ukazał się on 31 maja 2024 roku za sprawą Alma Mater Records. Na płycie znalazło się jedenaście kompozycji. W celu zarejestrowania materiału formacja udała się do studia "Audio Porto" w brazylijskim Porto Alegre. Miksami i masteringiem zajął się Jim Morris w "Morrisound Recording" na Florydzie. Okładkę przygotował Dan Seagrave.

The Troops of Doom powstał w marcu 2020 roku. Grupa wykonuje mieszankę thrash i death metalu w stylu z lat 80. Oprócz Jairo Guedza, w skład weszli gitarzysta i grafik Marcelo Vasco z Patria i Mysteriis, wokalista i basista Alex Kafer z Explicit Hate i Enterro oraz perkusista Alexandre Oliveira z zespołów Tianastacia i The Southern Blacklist. Debiutancka EP-ka kwartetu, pt. "The Rise of Heresy", ukazała się 9 października 2020 roku.

Jairo Guedz, znany też jako Jairo T. oraz Tormentor, dołączył do Sepultury w 1985 roku jako drugi gitarzysta. Wcześniej razem z bratem tworzył garażowy projekt Mantas, w ramach którego grał covery Mercyful Fate. Braci Cavalera poznał w klubie "Sabor & Arte" w Belo Horizonte. Wkrótce potem Wagner Antichrist został usunięty z Sepultury, a Max Cavalera przejął obowiązki wokalne. W sierpniu 1985 roku zespół udał się do "J.G. Estudios", by zarejestrować pięć kompozycji na potrzeby splita "Bestial Devastation / Seculo XX" z Overdose. Rok później grupa pojechała do "Estudio Vice Versa" w Sao Paulo, gdzie powstał "Morbid Visions". W grudniu 1986 roku Brazylijczycy zagrali swój pierwszy poważny koncert przed Venom i Exciter. Na początku 1987 roku odbyła się ostatnia trasa formacji z udziałem Jairo Guedza. Gitarzysta zdążył jeszcze skomponować większość utworów na album "Schizophrenia", nim w drugiej połowie 1987 roku opuścił grupę.

Order to zespół powołany do życia w 2013 roku przez Messiaha i Manheima, dawnych muzyków Mayhem. Skład uzupełnili Anders Odden z Cadaver i Stu Manx. W 2016 roku kwartet wypuścił debiutancką demówkę, pt. "Folly Grandeur". Rok później, dzięki Listenable Records, ukazał się longplay studyjny, zatytułowany "Lex Amentiae". Obecnie grupa promuje swój drugi album, pt. "The Gospel". Ujrzał on światło dzienne 1 października 2021 roku.

Manheim to pierwszy perkusista Mayhem - formację założył w 1984 roku razem z Necrobutcherem i Euronymousem. Bębny Manheima słychać między innymi na demówce "Pure Fucking Armageddon" oraz EP-ce "Deathcrush". Messiah udzielał się w grupie w latach 1985 - 1986, zanim zastąpił go Maniac.

W ramach swojego występu Pandemonium wykona całą zawartość demówki "Devilri". Pandemonium powołali do życia w 1990 roku gitarzysta i wokalista Paweł Mazur oraz perkusista Piotr Zubrzycki. Rok później skład zasilił basista Przemysław Szymaniak i jako trio muzycy zarejestrowali swoją debiutancką demówkę. W lutym 1992 roku, pod egidą Carnage Records, światło dzienne ujrzała kolejna kaseta demo, pt. "Devilri", spotykając się z ciepłym przyjęciem. W 1993 roku Przemysława Szymaniaka na basie zastąpił Jacek Kania z Hazaela. Wkrótce potem formacja weszła do "Izabelin Studio", by tam - w towarzystwie dodatkowego gitarzysty w osobie Andrzeja Kułakowskiego - nagrać swój pierwszy longplay, zatytułowany "The Ancient Catatonia". W trakcie sesji nagraniowej doszło do kłótni pomiędzy Pawłem Mazurem a Piotrem Zubrzyckim. W rezultacie brakujące partie bębnów zrealizował Karol Skwarczewski z Imperatora. W 1995 roku Paweł Mazur zmuszony był zadecydować o usunięciu Piotra Zubrzyckiego z zespołu. Gdy okazało się, że ten ostatni zastrzegł nazwę Pandemonium, kapela przemianowała się na Domain. Pod tą nazwą formacja funkcjonowała przez niemal dekadę, wydając trzy albumy studyjne. Powrót do nazwy Pandemonium nastąpił w 2004 roku.

15.08 - Chorzów, "Leśniczówka"
Bilety: 130 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »