zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 16 lipca 2024

Rotting Christ i Borknagar na trzech koncertach w Polsce

31.05.2024 15:12  autor: Verghityax, źródło: profil Rotting Christ na Facebooku

Rotting Christ, Borknagar i Seth zapowiedziały europejską trasę koncertową. W jej ramach zespoły trzykrotnie zagrają w Polsce: 28 września 2024 roku w Warszawie, 29 września w Krakowie i 1 października w Gdańsku.

Rotting Christ promować będzie swój czternasty longplay studyjny, zatytułowany "Pro Xristoy". Ukazał się on 24 maja 2024 roku, pod egidą Season of Mist. Na płycie znalazło się dziesięć kompozycji - limitowana edycja wydawnictwa wzbogacona została o dwie dodatkowe. Materiał powstał w "Deva Soundz Studios" w Atenach. Na okładce wykorzystano obraz zatytułowany "Zniszczenie", jedno z pięciu płócien Thomasa Cole'a, które zrealizował w ramach cyklu "Dzieje imperium".

Działalność muzyczną bracia Sakis i Themis Tolisowie rozpoczęli w zespole Black Church, założonym przez Jima Mutilatora. W 1987 roku formacja przeistoczyła się w Rotting Christ. Debiutancka demówka, pt. "Leprosy of Death", zarejestrowana została na magnetofonie w salce prób zespołu i ujrzała światło dzienne w 1988 roku. Trzy lata później do składu dołączył Magus z grupy Necromantia i Grecy wypuścili swą przełomową EP-kę, zatytułowaną "Passage to Arcturo". Po podpisaniu kontraktu z Osmose Productions, Rotting Christ pojechał w grudniu 1993 roku w europejską trasę koncertową u boku Immortal i Blasphemy. Miesiąc wcześniej do sprzedaży trafił pierwszy longplay studyjny kapeli - "Thy Mighty Contract".

W 1996 roku z Rotting Christ rozstał się basista i główny tekściarz - Jim Mutilator. Na kolejnych albumach zespół eksperymentował z gothic metalem, by w roku 2000 za sprawą longplaya "Khronos" powrócić do cięższych brzmień.

Borknagar przyjedzie z materiałem ze swojego dwunastego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Fall". Wydawnictwo ukazało się 23 lutego 2024 roku, pod egidą Century Media Records. Na jego zawartość składa się osiem kompozycji. Miksami zajął się Jens Bogren z "Fascination Street Studios". Okładkę namalował Eliran Kantor.

W lutym 2019 roku Andreas "Vintersorg" Hedlund, główny wokalista Borknagar, postanowił opuścić zespół po niemal dwóch dekadach współpracy. Jeszcze w tym samym roku do składu dołączył drugi gitarzysta w osobie Josteina Thomassena z Source of Tide.

Francuzi z blackmetalowego Seth ogrywać będą swój siódmy longplay studyjny, pt. "La France des maudits". Na album trafi osiem kompozycji, które zespół zarejestrował w paryskim "Studio Sainte Marthe". Za produkcję, miksy i mastering odpowiada Francis Caste. Wydawnictwo trafi do sprzedaży 14 lipca 2024 roku, pod egidą Season of Mist.

28.09 - Warszawa, "Proxima"
29.09 - Kraków, "Hype Park"
1.10 - Gdańsk, "Drizzly Grizzly"

Komentarze
Dodaj komentarz »