zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 14 czerwca 2024

Pestilence na jedenastej edycji "Thunder Festu"

8.06.2024 09:56  autor: Verghityax, źródło: profil "Thunder Festu" na Facebooku

Organizator "Thunder Festu" ogłosił pierwszego headlinera jedenastej edycji wydarzenia: został nim holenderski Pestilence. Festiwal odbędzie się 14 września 2024 roku na dziedzińcu zamku krzyżackiego w Bytowie.

Pestilence, Ostrawa 2.09.2023, fot. Verghityax
Pestilence, Ostrawa 2.09.2023, fot. Verghityax

26 kwietnia 2024 roku Pestilence wydał "Levels of Perception". Na albumie znalazło się dwanaście nagranych na nowo kompozycji, które pierwotnie ukazały się na poprzednich wydawnictwach zespołu.

Pestilence nadal ogrywa swój dziewiąty longplay studyjny, zatytułowany "Exitivm". Trafił on do sprzedaży 25 czerwca 2021 roku, za sprawą Agonia Records. Sesja nagraniowa rozpoczęła się w czerwcu 2020 roku w "Pitchnote Productions", gdzie zespół zarejestrował ścieżki wokalu, gitary i basu. Partie perkusyjne Michiel van der Plicht nagrał w swoim domowym studio. Autorem okładki jest Michał "Xaay" Loranc.

Pestilence reaktywował się w 2016 roku po dwuletniej przerwie. Patrick Mameli zaprosił wówczas do współpracy gitarzystę Santiago Doblesa, basistę Tilena Hudrapa i perkusistę Septimiu Harsana. W czwórkę muzycy nagrali materiał na "Hadeon", ósmy longplay studyjny formacji.

Obecnie zespół tworzą, oprócz Patricka Memeliego, gitarzysta Rutger van Noordenburg, perkusista Michiel van der Plicht i basista Roel Kaller.

Pestilence powstał w 1986 roku w holenderskim Enschede z inicjatywy Patricka Mameliego. Pierwszy skład grupy uzupełnili Randy Meinhard na gitarze i Marco Foddis na perkusji. Przez obóz Pestilence przewinęło się wielu muzyków. W tym czasie Patrick Mameli pozostawał jedynym jego stałym członkiem.

Pierwsza pula biletów na jedenasty "Thunder Fest" trafiła do sprzedaży. Cena wejściówki to 99 zł.

Tagi: Pestilence
Komentarze
Dodaj komentarz »