zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 22 lipca 2024

Rotting Christ udostępnił wideo do "La Lettera del Diavolo"

12.06.2024 09:19  autor: Verghityax, źródło: profil Rotting Christ na Facebooku

Rotting Christ udostępnił teledysk do utworu "La Lettera del Diavolo" ze swojego czternastego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Pro Xristoy". Wydawnictwo ukazało się 24 maja 2024 roku, pod egidą Season of Mist.

Na "Pro Xristoy" znalazło się dziesięć kompozycji - limitowana edycja wydawnictwa wzbogacona została o dwie dodatkowe. Materiał powstał w "Deva Soundz Studios" w Atenach. Na okładce wykorzystano obraz zatytułowany "Zniszczenie", jedno z pięciu płócien Thomasa Cole'a, które zrealizował w ramach cyklu "Dzieje imperium".

Lista utworów:

1. Pro Xristoy
2. The Apostate
3. Like Father, Like Son
4. The Sixth Day
5. La Lettera del Diavolo
6. The Farewell
7. Pix Lax Dax
8. Pretty World, Pretty Dies
9. Yggdrasil
10. Saoirse
11. Primal Resurrection (bonus track)
12. All for One (bonus track)

Działalność muzyczną bracia Sakis i Themis Tolisowie rozpoczęli w zespole Black Church, założonym przez Jima Mutilatora. W 1987 roku formacja przeistoczyła się w Rotting Christ. Debiutancka demówka, pt. "Leprosy of Death", zarejestrowana została na magnetofonie w salce prób zespołu i ujrzała światło dzienne w 1988 roku. Trzy lata później do składu dołączył Magus z grupy Necromantia i Grecy wypuścili swą przełomową EP-kę, zatytułowaną "Passage to Arcturo". Po podpisaniu kontraktu z Osmose Productions, Rotting Christ pojechał w grudniu 1993 roku w europejską trasę koncertową u boku Immortal i Blasphemy. Miesiąc wcześniej do sprzedaży trafił pierwszy longplay studyjny kapeli - "Thy Mighty Contract".

W 1996 roku z Rotting Christ rozstał się basista i główny tekściarz - Jim Mutilator. Na kolejnych albumach zespół eksperymentował z gothic metalem, by w roku 2000 za sprawą longplaya "Khronos" powrócić do cięższych brzmień.

Przypominamy, że Rotting Christ wystąpi na "Pol'and'Rock Festival", który odbędzie się w dniach od 1 do 3 sierpnia 2024 roku na terenie dawnego lotniska w Broczynie koło Czaplinka. Następnie Rotting Christ wyruszy w europejską trasę koncertową w towarzystwie Borknagar i Seth. W Polsce zespoły zagrają trzykrotnie: 28 września 2024 roku w Warszawie, 29 września w Krakowie i 1 października w Gdańsku.

Komentarze
Dodaj komentarz »