zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 22 lipca 2024

"Metallica Warsaw Takeover" pomiędzy koncertami Metalliki

13.06.2024 09:46  autor: Verghityax, źródło: Live Nation

Na dzień pomiędzy dwoma polskimi koncertami Metalliki, które odbędą się 5 i 7 lipca 2024 roku na "Stadionie Narodowym" w Warszawie, zaplanowano cykl wydarzeń poświęconych zespołowi. Cykl nosi nazwę "Metallica Warsaw Takeover" i obejmie swym zakresem seans filmowy, spotkanie z Rossem Halfinem oraz występy The Legacy i Rusty Head.

6 lipca o godzinie 11:00 w Multikinie mieszczącym się w centrum "Złote Tarasy" wyświetlone zostaną kolejno trzy koncertowe nagrania Metalliki: "Cliff 'Em All", "Cunning Stunts" i "Orgullo, Pasión, y Gloria: Tres Noches en la Ciudad de Mexico".

O godzinie 17:30 - również w Multikinie w "Złotych Tarasach" - odbędzie się spotkanie autorskie w Rossem Halfinem: fotografem, który od kilkudziesięciu lat współpracuje między innymi z Metalliką. Fotograf promować będzie swoją ostatnią książkę, zatytułowaną "Metallica. The Black Album in Black & White".

O godzinie 18:30 w warszawskim klubie "Proxima" rozpocznie się koncert zespołów The Legacy i Rusty Head. Pierwszy z nich wykonuje covery utworów Iron Maiden. Drugi gra kompozycje z repertuaru Metalliki, ponadto ma na swoim koncie dwa albumy z materiałem autorskim. Przed marcem 2024 roku Rusty Head funkcjonował pod nazwą Alcoholica.

W ramach swojej podwójnej wizyty w Polsce Metallika promować będzie "72 Seasons". Składający się z dwunastu kompozycji materiał zmiksował Greg Fidelman, za mastering odpowiada Bob Ludwig. Płyta trafiła do sprzedaży 14 kwietnia 2023 roku, pod egidą Blackened Recordings. Podczas każdego z obu występów Amerykanie mają zaprezentować inny repertuar. 5 lipca w charakterze supportu zagrają Architects i Mammoth WVH, z kolei 7 lipca przed Metalliką wystąpią Five Finger Death Punch i Ice Nine Kills.

Komentarze
Dodaj komentarz »