zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 22 lipca 2024

Sólstafir wrócił z singlem "Hin Helga Kvol"

14.06.2024 19:44  autor: Verghityax, źródło: profil Sólstafir na Facebooku

Sólstafir opublikował samodzielny singiel, zatytułowany "Hin Helga Kvol". Stanowi on zapowiedź nadchodzącego longplaya studyjnego, który ukaże się pod banderą Century Media Records.

Do zmiksowania "Hin Helga Kvol" zaangażowany został Fredrik Reinedahl. Za mastering odpowiada Sigurdór Guthmundsson.

Dyskografię Sólstafir zamyka "Endless Twilight of Codependent Love", siódmy longplay studyjny w dorobku zespołu. Trafił on do sprzedaży 6 listopada 2020 roku za sprawą Season of Mist. Sesja nagraniowa rozpoczęła się pod koniec lutego 2019 roku w "Sundlaugin Studio". Do produkcji zaangażowany został Birgir Jón Birgisson. Na okładce wykorzystano akwarelę wykonaną przez Johanna Baptista Zweckera w 1864 roku.

Sólstafir powstał w 1995 roku w Reykjaviku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Athalbjoerna Tryggvasona, basisty Halldóra Einarssona i perkusisty Guthmundura Palmasona. Debiutancki materiał z czterema utworami, pt. "I Northri", ukazał się jeszcze w tym samym roku na kasecie magnetofonowej. Wkrótce trio zarejestrowało EP-kę "Til Valhallar", po czym grupę opuścił basista Halldór Einarsson. W roku 1999 do Sólstafir dołączyli gitarzysta Saethór Marius Saethórsson oraz basista Svavar Austman. Jako kwartet muzycy wypuścili swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "I blóthi og anda".

Tagi: Sólstafir
Komentarze
Dodaj komentarz »