zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 22 lipca 2024

Dale Crover zapowiedział album "Glossolalia"

16.06.2024 09:40  autor: Krasnal Adamu, źródło: strona WWW Joyful Noise Recordings

Perkusista Melvins, Dale Crover, zapowiedział premierę swojego trzeciego albumu solowego. Materiał zatytułowany "Glossolalia" ukaże się 13 września 2024 roku na płytach kompaktowych i winylowych oraz w formie cyfrowej, nakładem Joyful Noise Recordings. Jako pierwszy singiel muzyk zaprezentował teledysk do utworu "Doug Yuletide". Wideoklip wyreżyserowała Alicia Kasai.

Multiinstrumentalista Dale Crover znany jest głównie jako perkusista, sporadycznie też basista, amerykańskiej grupy Melvins, której trzon, razem z Buzzem Osborne'em stanowi od 1984 roku. Ponadto krótko współpracował z Kurtem Cobainem w Fecal Matter i Nirvanie oraz z Mikiem Pattonem w formacjach Peeping Tom i Fantomas. Grał też m.in. w Altamont, Men of Porn, Shrinebuilder i Crystal Fairy. Oprócz kilku singli, splitów i eksperymentalnych płyt, w solowej dyskografii Dale Crover ma dwa albumy: "The Fickle Finger of Fate" z 2017 roku i "Rat-A-Tat-Tat!" z 2021 roku.

"Glossolalia", podobnie jak poprzedni długograj, nagrany został w kalifornijskim studiu "Sound of Sirens". Tym razem jednak autor nie wykorzystywał materiału sprzed lat - wszystkie kompozycje napisał specjalnie na nowy album. Za produkcję odpowiadali Dale Crover i Toshi Kasai, wielokrotny współpracownik Melvins. Pierwszy z nich wykonał partie wokalne, gitarowe, basowe i perkusyjne. Drugi zagrał m.in. na klawiszach w utworze tytułowym. Do tej samej kompozycji wokalizy wykonał Tom Waits. Kim Thayil z Soundgarden zagrał na gitarze w "I Quit" i "Rings". Przy utworach "Doug Yuletide" i "Punchy" z Dale'em Croverem współpracował gitarzysta Dan Southwick z grupy Altamont. Rob Crow z zespołów Pinback i Anal Trump wystąpił w "Don't Worry About It" i "I Waited Forever" - jako gitarzysta i wokalista wspierający. Partie gitary prowadzącej do "I Waited Forever" i "Spoiled Daisies" wykonał Ty Segall. Masteringiem zajął się John Golden.

Lista utworów:

1. Glossolalia
2. Doug Yuletide
3. I Quit
4. Blow'd Up
5. Rings
6. Jane
7. I Waited Forever
8. Don't Worry About it
9. Spoiled Daisies
10. Kitten Knife
11. Punchy

Tagi: Dale Crover
Komentarze
Dodaj komentarz »