zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 22 lipca 2024

Hell-Born i Gallower na "Metal Kommando Fest VI"

17.06.2024 19:20  autor: Verghityax, źródło: profil "Metal Kommando Fest" na Facebooku

Organizator "Metal Kommando Fest" ogłosił nazwy pierwszych wykonawców, którzy zagrają na szóstej edycji wydarzenia - są to Hell-Born i Gallower. Koncert odbędzie się 16 listopada 2024 roku w klubie "VooDoo" w Warszawie.

Hell-Born nadal ogrywa swój szósty longplay studyjny, pt. "Natas Liah". Jego premiera miała miejsce 26 stycznia 2021 roku, pod egidą Odium Records. Sesja nagraniowa do "Natas Liah" rozpoczęła się pod koniec maja 2020 roku w tczewskim "Creme de la Creme Studio". Na zawartość płyty składa się dziewięć kompozycji. W jednej z nich, pt. "Blakk Metal", gościnnie zaśpiewał Nergal, który w 1996 roku użyczył głosu na potrzeby debiutanckiej EP-ki Hell-Born. W kompozycji "Uroboros" solówkę gitarową dograł Jacek Langowski z grupy Czarne Kwiaty. Masteringiem materiału zajął się Haldor Grunberg.

1 lutego 2024 roku Hell-Born wypuścił splita z Devilpriest, zatytułowanego "The Works of Sin". Na potrzeby wydawnictwa oba zespoły dostarczyły po cztery kompozycje.

Hell-Born zreformował się w kwietniu 2019 roku. Do Baala Ravenlocka, Lesa i Jeffa dołączył perkusista Diabolizer, udzielający się na co dzień w Moloch Letalis, Throneum i Mordhell.

Tyski Gallower ogrywa obecnie studyjną EP-kę, zatytułowaną "Eastern Witchcraft". Ukazała się ona 5 lipca 2022 roku, pod egidą niemieckiej Dying Victims Productions. Na potrzeby wydawnictwa grupa przygotowała pięć kompozycji. Masteringiem zajął się Rotten z Blackened Force Records.

Komentarze
Dodaj komentarz »