zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 22 lipca 2024

Sadist, Schizma i Lowtide na "Festiwalu Mocnych Brzmień"

18.06.2024 09:56  autor: Verghityax, źródło: profil "Festiwalu Mocnych Brzmień" na Facebooku

Na terenie "Ośrodka wypoczynkowego" nad jeziorem Deczno obok Świecia odbędzie się 20 lipca 2024 roku dwudziesta pierwsza edycja "Festiwalu Mocnych Brzmień". Na scenie zaprezentują się Sadist, Schizma, Lowtide i Exul. Dodatkowo zagrają cztery zespoły konkursowe: Taxi Caveman, Sunday at 9, Heads Will Hang i Hallbar.

Sadist, włoski przedstawiciel progresywnego death metalu, nadal ogrywa swój dziewiąty longplay studyjny, zatytułowany "Firescorched". Ukazał się on 20 maja 2022 roku nakładem Agonia Records. Składający się z dziewięciu kompozycji materiał został nagrany, zmiksowany i zmasterowany przez Tommy'ego Talamancę w "Nadir Music Studios" w Genui. Oprawę graficzną przygotował Paolo Puppo. W sesji gościnnie udział wzięli grający na bezprogowym basie Jeroen Paul Thesseling oraz wokalistka Gloria Rossi.

W styczniu 2023 roku Sadist wypuścił samodzielny singiel, pt. "Breathin' Cancer".

Schizma promuje obecnie swój ósmy longplay studyjny, pt. "Upadek". Ukazał się on 17 lutego 2023 roku, pod egidą Piranha Music. Na zawartość "Upadku" składa się dwanaście kompozycji. W lutym 2022 roku Schizma zarejestrowała je w wersji demo. Właściwa sesja nagraniowa rozpoczęła się pod koniec marca w bydgoskim "Invent-Sound Studio". Produkcją zajął się Szymon Grodzki. Okładkę przygotował Tomasz Dzimira.

Schizma to jeden z najdłużej działających polskich zespołów grających hardcore. Grupa powstała w 1990 roku w Bydgoszczy na gruncie punkrockowej Kompanii Karnej.

Pochodząca ze Świecia metalcore'owa grupa Lowtide nadal ogrywa swój trzeci longplay studyjny, pt. "Into the Darkness". Ukazał się on 31 października 2021 roku.

Exul to thrashmetalowy zespół z Krakowa. Kapela promuje obecnie swój pierwszy longplay studyjny, pt. "Path to the Unknown". Trafił on do sprzedaży 10 lipca 2022 roku. Miksami i masteringiem zajął się Jakub Wróbel, gitarzysta formacji.

Exul powstał w 2011 roku w Zamościu z inicjatywy pięciu szkolnych kolegów. Trzy lata później światło dzienne ujrzała debiutancka demówka, po czym grupa zakończyła działalność. W 2017 roku Jakub Wróbel reaktywował Exul w Krakowie.

20.07 - Deczno, "Ośrodek wypoczynkowy"
Bilety: 50 zł (przedsprzedaż) i 60 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »