zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 22 lipca 2024

Harmonogram koncertu Dropkick Murphys i Bad Religion

21.06.2024 09:42  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Organizator koncertu Dropkick Murphys, Bad Religion, Agnostic Front, Booze & Glory i Castet udostępnił harmonogram wydarzenia. Odbędzie się ono 23 czerwca 2024 roku w katowickim "Spodku".

17:15 - 17:45: Castet
18:05 - 18:35: Booze & Glory
19:00 - 19:45: Agnostic Front
20:10 - 21:00: Bad Religion
21:30: Dropkick Murphys

Dyskografię Dropkick Murphys zamyka "Okemah Rising", dwunasty longplay studyjny w dorobku zespołu. Jego premiera miała miejsce 12 maja 2023 roku. Składający się z dziesięciu kompozycji akustyczny materiał powstał w trakcie sesji nagraniowej do poprzedniego albumu, pt. "This Machine Still Kills Fascists" - kapela odwiedziła wówczas "The Church Studio". Na potrzeby płyty grupa sięgnęła po niewykorzystane teksty Woody'ego Guthrie, amerykańskiego muzyka folkowego, który tworzył w latach 30., 40. i 50. dwudziestego wieku.

Na "This Machine Still Kills Fascists" i "Okemah Rising" nie wystąpił Al Barr - wokalista Dropkick Murphys zawiesił swoją działalność w kapeli w 2022 roku, aby zająć się matką zmagającą się z chorobą neurodegeneracyjną.

Dropkick Murphys powstał w 1996 roku Quincy. Od początku grupie przewodzi basista i wokalista Ken Casey. Debiutancki album, pt. "Do or Die", ujrzał światło dzienne dwa lata później. Rozpoznawalność przyniósł Amerykanom singiel "Tessie" z 2004 roku. Kolejny singiel z tego roku - "I'm Shipping Up to Boston" - pokrył się platyną, umacniając pozycję kapeli.

Bad Religion nadal ogrywa "Age of Unreason", swój siedemnasty longplay studyjny. Ukazał się on 3 maja 2019 roku nakładem Epitaph Records. Brett Gurewitz i Greg Graffin rozpoczęli proces komponowania materiału na początku 2015 roku, przerwali go jednak, by Greg Graffin mógł zająć się przygotowaniem swojego trzeciego albumu solowego. Na "Age of Unreason" znalazło się czternaście autorskich utworów, które zespół zarejestrował pod okiem Carlosa de la Garzy. Jest to pierwsze dokonanie Bad Religion z gitarzystą Mike'iem Dimkichem i perkusistą Jamiem Millerem.

Bad Religion powstał w 1980 roku w Los Angeles z inicjatywy wokalisty Grega Graffina, basisty Jaya Bentleya, perkusisty Jaya Ziskrouta i gitarzysty Bretta Gurewitza. Jeszcze w październiku 1980 roku kwartet zarejestrował materiał na swoją debiutancką EP-kę, zatytułowaną po prostu "Bad Religion". Komercyjny przełom kapela osiągnęła w 1993 roku za sprawą longplaya "Recipe for Hate".

Agnostic Front promować będzie swój ostatni longplay studyjny, zatytułowany "Get Loud!". Wydawnictwo ukazało się 8 listopada 2019 roku. Sesja nagraniowa odbyła się w kalifornijskim "Buzzbomb Studio". Nad całym przedsięwzięciem czuwał Roger Miret - wokalista formacji. Miksami i masteringiem zajął się wieloletni przyjaciel zespołu Paul Miner. O przygotowanie okładki muzycy poprosili Seana Taggarta, który w 1986 roku zrealizował dla nich oprawę graficzną do albumu "Cause for Alarm".

Agnostic Front powstał w 1980 roku w Nowym Jorku z inicjatywy Vinnie'ego Stigmy. Dwa lata później do składu dołączył Roger Miret z The Psychos. Obaj muzycy uważani są jedne z ważniejszych postaci sceny hardcore.

Booze & Glory nadal ogrywa swój piąty longplay studyjny, pt. "Hurricane". Ukazał się on 18 października 2019 roku, pod egidą Scarlet Teddy Records. Składający się z dwunastu kompozycji materiał zarejestrowany został w szwedzkim "Soundlab Studios", pod okiem Mathiasa Farma. Masteringiem zajął się Dan Swano.

Booze & Glory to międzynarodowa formacja założona w 2009 roku w Londynie. Zespołowi od początku przewodzi pochodzący z Polski wokalista Marek Rusek. Kapela wykonuje mieszankę oi! i punka.

Hardcore punkowy Castet funkcjonuje od 2003 roku. Kapela ma na swoim koncie cztery longplaye studyjne. Ostatni z nich, pt. "Baśnie tysiąca i jednej trasy", ukazał się 12 grudnia 2019 roku. Sesja nagraniowa odbyła się w "Waiting Room Studio" w Oświęcimiu. Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Maciej Dzikiewicz.

23.06 - Katowice, "Spodek"
Bilety:
Płyta - 249 zł (przedsprzedaż) i 270 zł (w dniu koncertu)
Sektor siedzący A - 249 zł (przedsprzedaż) i 270 zł (w dniu koncertu)
Sektor siedzący B - 219 zł (przedsprzedaż) i 240 zł (w dniu koncertu)
Loża - 299 zł (przedsprzedaż)

Komentarze
Dodaj komentarz »