zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 14 lipca 2024

Kittie wrócił z albumem "Fire"

25.06.2024 09:42  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Kittie na Facebooku

Kanadyjski zespół Kittie wydał pierwszy od trzynastu lat album studyjny. "Fire" ukazał się 21 czerwca 2024 roku na płytach kompaktowych i winylowych nakładem Sumerian Records. Opublikowany został teledysk do utworu tytułowego. Klip wyreżyserowali Jim Louvau i Tony Aguilera.

Metalowa grupa Kittie powstała w 1996 roku w stanie Ontario w Kanadzie. Pomimo wielu zmian w składzie zespołu pozostawał on w większości lub całości żeński, a jego trzon stanowią od początku siostry Lander: wokalistka i gitarzystka Morgan oraz perkusistka Mercedes. W latach 1999-2011 formacja wydała sześć albumów studyjnych. Po okresie promocji ostatniego z nich zawiesiła działalność. Przez prawie dekadę powracała tylko na pojedyncze koncerty, w celu nagrania coveru w hołdzie Davidowi Bowiemu oraz na potrzeby filmu dokumentalnego z okazji dwudziestolecia powstania grupy. Oficjalna reaktywacja nastąpiła w 2022 roku. Obecny skład stanowią: wokalistka i gitarzystka Morgan Lander, gitarzystka Tara McLeod, powracająca basistka Ivy Vujic i perkusistka Mercedes Lander.

Za produkcję albumu "Fire" odpowiadał Nick Raskulinecz. Sesja nagraniowa odbyła się w Stanach Zjednoczonych: w "Sienna Studios" w Nashville i "Rock Falcon Studios" w Brentwood. Miksami zajął się Josh Wilbur. Mastering wykonał w "Sterling Sound" Ted Jensen. Autorem oprawy graficznej jest Eddie Kepner.

Lista utworów:

1. Fire
2. I Still Wear This Crown
3. Falter
4. Vultures
5. We Are Shadows
6. Wound
7. One Foot in the Grave
8. Are You Entertained?
9. Grime
10. Eyes Wide Open

Tagi: Kittie
Komentarze
Dodaj komentarz »