zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 22 lipca 2024

Dying Fetus, Chelsea Grin i Despised Icon zagrają w Warszawie

10.07.2024 14:55  autor: Verghityax, źródło: WiniaryBookings

Formacje Dying Fetus, Chelsea Grin, Despised Icon i Vitriol zapowiedziały europejską trasę koncertową, która swym zasięgiem obejmie między innymi Polskę. W naszym kraju zaplanowano jeden występ. Odbędzie się on 13 grudnia 2024 roku w klubie "Proxima" w Warszawie.

Dying Fetus promować będzie swój dziewiąty longplay studyjny, pt. "Make Them Beg for Death". Album trafi do sprzedaży 8 września 2023 roku, pod egidą Relapse Records. Na płycie znajdzie się dziesięć kompozycji, które zespół zarejestrował w "Wright Way Studios". Produkcją zajął się Steve Wright, za miksy i mastering odpowiada Mark Lewis. Okładkę przygotował Daniel McBride.

Dying Fetus powstał w 1991 roku w Baltimore z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Johna Gallaghera oraz basisty Jasona Nethertona. Pierwotny skład uzupełnił gitarzysta Nick Speleos. Dwa lata później światło dzienne ujrzała debiutancka demówka, zatytułowana "Bathe in Entrails". Z uwagi na brak bębniarza, John Gallagher sam nagrał wszystkie ścieżki perkusyjne.

W ciągu niemal trzech dekad działalności skład Dying Fetus zmieniał się wielokrotnie, a John Gallagher pozostawał jego jedynym stałym członkiem.

Dyskografię Chelsea Grin zamykają albumy "Suffer in Hell" i "Suffer in Heaven". Pierwszy z nich ukazał się 11 listopada 2022 roku, drugi 17 marca 2023 roku. Do produkcji materiału zaangażowani zostali Jeff Dunne i Zach Jones. W sesji nagraniowej gościnnie udział wzięli Trevor Strnad - nieżyjący już wokalista The Black Dahlia Murder - i Dustin Mitchell z Filth. Partie perkusji sesyjnie zarejestrował Nathan Pearson. Bębniarz Pablo Viveros tymczasowo wycofał się ze współpracy z kapelą w 2021 roku, by ostatecznie rozstać się z nią trzy lata później. Jego miejsce zajął Josh Miller.

Na początku 2018 roku Chelsea Grin opuścili - po niemal dziesięciu latach współpracy - gitarzyści Jake Harmond i Dan Jones. Jake Harmond postanowił porzucić karierę muzyczną, aby poświęcić się rodzinie. W kwietniu 2018 roku o swoim rozstaniu z kapelą poinformował wokalista i założyciel Alex Koehler, którego do zrezygnowania z koncertowego trybu życia zmusiła terapia odwykowa. Jego miejsce za mikrofonem zajął Tom Barber, były frontman Lorna Shore.

Deathcore'owa formacja Despised Icon nadal ogrywa swój szósty longplay studyjny, zatytułowany "Purgatory". Wydawnictwo ujrzało światło dzienne 15 listopada 2019 roku, za sprawą Nuclear Blast. Na "Purgatory" znalazło się jedenaście kompozycji. Partie instrumentalne zarejestrowane zostały pod okiem Yannicka St-Amanda, byłego gitarzysty zespołu. Ścieżki wokalne powstały z pomocą Antoine'a Lussiera z Ion Dissonance. Za miksy i mastering odpowiada Christian Donaldson z Cryptopsy.

"Purgatory" jest drugim dokonaniem grupy od czasu reaktywacji, która miała miejsce w 2014 roku. Muzycy wrócili w składzie Steve Marois i Alex Erian na wokalu, Eric Jarrin i Ben Landreville na gitarach, Sebastien Piche na basie, Alex Pelletier na perkusji i Yannick St-Amand, zajmujący się samplami.

Amerykanie z deathmetalowego Vitriol ogrywają obecnie swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "Suffer & Become". Ukazał się on 26 stycznia 2024 roku, pod szyldem Century Media Records. Na wydawnictwie znalazło się dziesięć kompozycji. Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Dave Otero. Okładkę przygotował Dylan Humphries.

"Suffer & Become" to pierwsze dokonanie formacji z Mattem Kilnerem na perkusji. Dołączył on do grupy w 2023 roku. Już po sesji nagraniowej z Vitriol rozstał się gitarzysta Stephen Ellis - jego miejsce zajął Daniel Martinez.

Komentarze
Dodaj komentarz »