- Koncerty
- terminy koncertów
- galeria zdjęć
- relacje z koncertów
- Wieści
- wieści muzyczne
- kocioł
- dodaj wieść
- Płyty
- recenzje płyt
- zapowiedzi premier
- Wywiady
- wywiady
- Ogłoszenia
- ogłoszenia drobne
- dodaj ogłoszenie
- Zobacz
- wywiady
- forum
- linki
- rekomenduj muzykę
- korozja
- sondy - archiwum
- Redakcja
- o nas
- szukamy pomocników
- reklama
- polityka cookies
- kontakt
- Konto
- zaloguj się
- załóż konto
- po co?
Epica, Amaranthe i Charlotte Wessels zagrają w Warszawie
Epica, Amaranthe i Charlotte Wessels zapowiedziały europejską trasę, pod szyldem "Arcane Dimensions Tour 2026". W jej ramach zaplanowano jeden koncert w Polsce. Odbędzie się on 17 marca na warszawskim "Torwarze".
Epica promować będzie swój dziewiąty longplay studyjny, zatytułowany "Aspiral". Ujrzał on światło dzienne 11 kwietnia 2025 roku, pod egidą Nuclear Blast Records. Składający się z jedenastu kompozycji materiał zarejestrowany został w "Sandlane Recording Facilites". Produkcją i miksami zajął się Joost van den Broek, za mastering odpowiada Darius van Helfteren.
Epikę powołał do życia w 2002 roku gitarzysta Mark Jansen po swoim rozstaniu z After Forever. Skład uzupełnili Simone Simons na wokalu, Coen Janssen na klawiszach, Yves Huts na basie, Jeroen Simons na perkusji i Ad Sluijter na gitarze prowadzącej. W 2003 roku formacja zadebiutowała albumem "The Phantom Agony".
Amaranthe nadal ogrywa swój siódmy longplay studyjny, zatytułowany "The Catalyst". Ukazał się on 23 lutego 2024 roku, pod egidą Nuclear Blast Records. Sesja nagraniowa miała miejsce w duńskim "Hansen Studios". Produkcją zajął się Jacob Hansen.
"The Catalyst" to pierwsze dokonanie grupy z Mikaelem Sehlinem na wokalu. Dołączył on do zespołu w 2023 roku, zastępując na tym stanowisku Henrika Englunda Wilhelmssona.
Amaranthe łączy power metal z metalem symfonicznym i popem. Grupę powołali do życia w 2008 roku Olof Morck na gitarze i klawiszach oraz Joacim "Jake E" Lundberg na wokalu. Wkrótce skład uzupełnili wokaliści Elize Ryd i Andreas Solvestrom, a także perkusista Morten Lowe Sorensen. Wkrótce potem do kapeli dołączył basista Johan Andreassen i sekstet zarejestrował swoją debiutancką EP-kę, pt. "Leave Everything Behind".
Charlotte Wessels, była wokalistka Delain, promować będzie swój trzeci album solowy, zatytułowany "The Obsession". Trafił on do sprzedaży 20 września 2024 roku, pod banderą Napalm Records. Na płycie znalazło się dwanaście kompozycji. W sesji nagraniowej gościnnie udział wzięły Simone Simons i Alissa White-Gluz. Miksami zajął się Guido Aalbers, za mastering odpowiada Andy VanDette.