zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 20 stycznia 2019

Nowy kontrakt Sacriversum

27.02.2003 13:20  autor: m00n

Po dwóch latach od wydania płyty "Beckettia", łódzka formacja Sacriversum podpisała wreszcie nowy kontrakt. Wydawcą kolejnych trzech albumów będzie Metal Mind Productions.

Juz 17 marca w łódzkim studio YMCA rusza trzytygodniowa sesja nagraniowa czwartej płyty Sacriversum zatytułowanej "Mozartia", a nad jej realizacją czuwał będzie Dariusz Piekara, długoletni akustyk zespołu. Album zawierać będzie dziewięć utworów, a każdy z nich związany będzie z różnymi etapami życia Wolfganga Amadeusza Mozarta - ich kolejność odpowiada wydarzeniom w życiu słynnego kompozytora od narodzin aż do śmierci. Pierwsze znane tytuły nowych kompozycji to "Born To Be The Best", "Painful Fame", "Young Traveller", "Count Coloredo", "Haffner in D". Łodzianie nie zapowiadają zbytnich zmian stylistycznych, wciąż ma to być "melodyjny, gotycki death metal z wpływami tradycyjnego heavy metalu". "Mozartia" będzie debiutem studyjnym w szeregach Sacriversum trójki nowych muzyków: Annie na klawiszach, gitarzysty MacKozera i Kruku, który gra na perkusji. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, być może już w maju płyta pojawi się w sklepach.

Niektóre z nowych utworów w formacie mp3, jeszcze w wersji demo, można ściągnąć z oficjalnej strony zespołu pod adresem www.sacriversum.prv.pl.