zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 24 maja 2019

Poważne zmiany w Soulfly

10.10.2003 22:08  autor: m00n

Max Cavalera oficjalnie rozstał się z resztą muzyków Soulfly - basistą Marcellem D. Rappem, perkusistą Royem Mayorgą i gitarzystą Mike'iem Dolingiem. Żródła dobrze poinformowane mówią, iż masowe rozstanie rozpoczęło zwolnienie Rappa przez Maxa i manager grupy (a jednocześnie żonę Maxa) Glorię, czemu zaprotestowali pozostali dwaj członkowie.

"To nic wielkiego" - oświadczył Cavalera. "Soulfly zawsze ewoluuje. (...) Faktem jest, że na kolejnych płytach Soulfly skład nigdy nie był taki sam. Nigdy nie miałem w planach, by Soulfly był tradycyjną kapelą".

Po krótkich poszukiwaniach skład Soulfly uzupełnili gitarzysta Marc Rizzo (eks Ill Nino), perkusista Joe Nunez (grał na płycie "Primitive" i promującej ją światowej trasie) oraz basista Bobby Burns (eks Primer 55).

Grupa rozpoczęła już nagrania przedprodukcyjne czwartego albumu, który powinien ukazać się na początku przyszłego roku dzięki Roadrunner Records. Niedawno partie basu do czterech utworów zarejestrował Dave Ellefson, były basista Megadeth, a pierwsze znane tytuły nowych kompozycji to "The Prophecy" i "Defeated".

W listopadzie Max Cavalera wybiera się do Serbii, by nagrać kawałek wspólnie z serbską ska-metalową grupą Eyesburn.