zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 3 marca 2021

Mayhem znowu w Season Of Mist Records

10.10.2003 22:24  autor: m00n

Norwescy blackmetalowcy z Mayhem odnowili kontrakt z Season Of Mist Records, która wyda ich nowy album, "Chimera". "[Basista] Necrobutcher i [gitarzysta] Blasphemer spotkali się z wytwórnią w Marsylii, by negocjować nowy kontrakt w czasie, gdy nad miastem, w którym od miesięcy było sucho, przetoczyła sie burza z piorunami" - czytam na stronie grupy. "W momencie podpisywania kontraktu kila metrów od biura uderzyła błyskawica. Nad Mayhem nadal ciąży klątwa, przygotujcie się na uderzenie jak nikt inny...".

Według oficjalnego oświadczenia, "Chimera" nie będzie tak "śmiałym" albumem jak "Grand Declaration of War" (2000), będzie natomiast powrotem do "mroczniejszych czasów". "'Chimera' będzie podsumowaniem naszych wszystkich poprzednich albumów" - oświadczył zespół. "Jedno jest pewne: to będzie black metal. Żadnego ogłupiania. Udowodniliśmy samym sobie własną kreatywność nagrywają 'GDOW'. Dzięki 'Chimera' wracamy na tron, który jest nasz".

Płyta nagrywana będzie w listopadzie/grudniu w mobilnym studio w norweskich górach, a premiera spodziewana jest w marcu 2004 roku.

Wśród utworów, które pojawią się na następcy "Grand Declaration of War", będą najprawdopodobniej "Rape Humanity With Pride", "Chimera", "Dark Night Of The Soul" i "Deathwhore".