zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 9 maja 2021

wywiad: Tim "Ripper" Owens

1.05.2011  autorzy: Martyna "AC" Palmowska, Verghityax

Wykonawca:  Tim "Ripper" Owens - Tim "Ripper" Owens (wokal)

strona: 4 z 4

Tim "Ripper" Owens, Warszawa 18.09.2010, fot. W. Dobrogojski
Tim "Ripper" Owens, Warszawa 18.09.2010, fot. W. Dobrogojski

Coś z zupełnie innej beczki... Utrzymujesz jakikolwiek kontakt z chłopakami z Judas Priest?

Pewnie. Nadal się z nimi przyjaźnię. Będę wkrótce otwierał restaurację w moim rodzinnym mieście...

Masz na myśli Akron?

Tak, w Akron. Za kilka miesięcy stanie tam moja restauracja. K.K. wysłał mi gitarę do powieszenia na ścianie. To świetni ludzie i miło wspominam lata, jakie z nimi spędziłem.

Ta restauracja ma już jakąś nazwę?

Tak. "Ripper Owens' Taphouse - A Rock and Sports Eatery". Zawiśnie tam między innymi gitara Dimebaga. Kolejną ozdobą kolekcji będzie wiosło K.K., którego używał podczas sesji nagraniowej "Turbo" i na trasie promującej tę płytę. Będzie tam mnóstwo świetnych pamiątek.

A jak wyglądają twoje relacje z Robem Halfordem?

Dobrze. To znaczy - jesteśmy kumplami. Zawsze się dogadywaliśmy i traktowaliśmy z szacunkiem, a w mediach wyrażaliśmy się na swój temat wyłącznie pozytywnie. Imię Roba otworzyło mi w życiu wiele drzwi. Niektórzy ludzie chcieli chyba, byśmy się nie lubili i zapewne zaskoczyłoby ich, gdyby wiedzieli, jak dobrymi jesteśmy kumplami. Uważam się za osobę, z którą nietrudno znaleźć wspólny język i mam przyjaciół we wszystkich gałęziach tego biznesu - to właśnie najlepszy aspekt przemysłu muzycznego, że możesz mieć przyjaciół wszędzie.

Ostatnie pytanie. Czy jest jakakolwiek szansa, byś któregoś dnia otworzył koncert Judas Priest?

Znikoma. Bardzo chciałbym to zrobić i przypuszczam, że fani też by tego chcieli. Gdyby kiedykolwiek miało do tego dojść, prawdopodobnie wystąpiłbym z Beyond Fear... Byłoby super, ale coś takiego raczej nigdy się nie wydarzy.

Ok, dzięki za rozmowę.

Dzięki.

4
Następna »
Komentarze
Dodaj komentarz »
Tim
Boomhauer
Boomhauer (wyślij pw), 2011-05-04 09:59:45 | odpowiedz | zgłoś
No Verghityax jak zwykle dobrze się przygotował do wywiadu. Ale do dobrego wywiadu trzeba też dobrego rozmówcy, a tu Ripper się nie popisał. Nic ciekawego nie powiedział, zupełnie jałowe wypowiedzi.
Ripper
jlkrvg (gość, IP: 85.222.102.*), 2011-05-02 20:42:25 | odpowiedz | zgłoś
Gość daje radę w utworach śpiewanych przez Dio, co samo w sobie zasługuje na szacunek. Natomiast nie rozumiem czemu nie założy jakiejś konkretnej kapeli, zamiast zastępować wokalistów, nagrywać sesyjnie, ew. śpiewać covery na scenie. Cały czas o nim piszą, mimo że nie robi nic z polotem, a mógłby, mając dobrą pozycję na start.

Poza tym moim zdaniem wyjątkowo niemobilny i nieżywotny człowiek na scenie. Fajnie śpiewa, ale w jakiś Whiplashach czy Refuse/Resist z tym Hailem to wypadało dziwnie, co najwyżej podryguje czapeczką.
Hmm, mało aktualny wywiad.
chapacznorek (wyślij pw), 2011-05-02 17:18:54 | odpowiedz | zgłoś
Nic właściwie się z niego nie dowiedziałem... Kiedy był robiony?
re: Hmm, mało aktualny wywiad.
Verghityax (wyślij pw), 2011-05-03 00:20:34 | odpowiedz | zgłoś
Ze wstydem przyznaję, że we wrześniu, ale ciągle były inne priorytety. Natomiast, co do samego wywiadu, to miałem mieszane uczucia, czy w ogóle go wrzucać, bo Ripper z pewnością nie jest najciekawszym rozmówcą, jakiego w życiu spotkałem. I niestety, niektóre jego słowa to PRowa gadanina, jak choćby to o Halfordzie, gdyż w czasach pobytu Owensa w Judasach obaj panowie nie wyrażali się o sobie na łamach prasy w najcieplejszy sposób.
re: Hmm, mało aktualny wywiad.
ktm
ktm (wyślij pw), 2011-05-04 16:45:00 | odpowiedz | zgłoś
Verg, głowa do góry, nie jest źle. :) Niekiedy z naszych 'interviewees' nie da się za wiele wyciągnąć oprócz czystego PR-u. Owens przynajmniej odpowiadał w miarę rzeczowo i konkretnie.

Materiały dotyczące zespołu

Co jest głównym czynnikiem decydującym o tym, że muzyka jest czadowa?