zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 27 lutego 2024

recenzja: Quiet Riot "Live And Rare: Volume 1"

17.11.2005  autor: Face_Hugger
okładka płyty
Nazwa zespołu: Quiet Riot
Tytuł płyty: "Live And Rare: Volume 1"
Utwory: Lets Get Crazy; Condition Critical; Run For Cover; Swinging Lumber; Winners Take All; Cum On Feel The Noize; Metal Health; Danger Zone; Gonna Have A Riot + Thunder Bird (demo 1981); Loves A Bitch (demo 1981); Lets Get Crazy (demo 1981)
Premiera: 2005
Subiektywna ocena (od 1 do 10): 7

"Live And Rare vol.1" jest kompilacją nagrań z koncertów które zespół Quiet Riot zagrał w latach 1983-1984. Dodatkiem do nich są trzy utwory z nagranej w 81 roku taśmy demo (które ukazały się później na albumie "Metal Health" - podobnie jak połowa numerów z "Live And Rare..."). Główną atrakcją dla fanów grupy powinny być jednak dwa utwory zarejestrowane podczas trasy promującej wspomniany album studyjny. Pierwszy z nich - "Danger Zone" był rejestrowany podczas sesji nagraniowej albumu "Metal Health", lecz nie został nigdy ukończony. Zespół dodał go jednakże do setlisty podczas pierwszych koncertów na trasie. Drugi z utworów - "Gonna Have A Riot" to podobno jeden z ulubionych numerów zespołu, wykonany jeszcze za czasów Randy Rhoadsa.

Brzmienie płyty, zgodnie z tytułem, jest bardzo surowe - lekko przypomina to wszystko bootleg - aczkolwiek chyba taki był główny zamysł tego wydawnictwa. Klimat tamtych koncertów, jak tylko mogę się domyślać, został należycie oddany: nieczyste brzmienie, zaśpiewy publiki zachęcanej okrzykami DuBrowa, klasyczne hard rockowe kompozycje, wykonane w klasycznej hard rockowej stylistyce sprawią, że każdemu miłośnikowi tej muzyki (nie mówiąc już o fanach Quiet Riot) zrobi się ciepło na sercu. Jeśli ktoś nie lubi hard rocka, drażnią go faceci z trwałymi na głowie, opięci w naćwiekowane skóry wciśnięte na obciachowe kolorowe koszuliny - niech nawet nie zbliża się do tej płyty.

Komentarze
Dodaj komentarz »

Oceń płytę:

Aktualna ocena (54 głosy):

 
 
72%
+ -
Jak oceniasz płytę?

Materiały dotyczące zespołu

Napisz recenzję

Piszesz ciekawe recenzje płyt? Chcesz je publikować na rockmetal.pl?

Zgłoś się!
Czy widzisz podobieństwa między muzyką klasyczną a metalem?