zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 23 lutego 2024

Tank - posłuchaj utworu z "War Nation"

9.05.2012 23:21  autor: Dorota, źródło: Metal Mind Productions

Formacja Tank ujawniała pierwsze nagranie z nowego albumu, zatytułowanego "War Nation". Następca płyty "War Machine" z 2010 roku ukaże się na polskim rynku 4 czerwca 2012 r.

"Don't Dream In The Dark" dostępny jest w na soundcloud.com/metalmindproductions.

Nowy krążek Tank powstał w składzie: Mick Tucker i Cliff Evans (gitary), Doogie White (wokal), Chris Dale (bas) i Steve Hopgood (perkusja). Cliff Evans zapowiada: "Podobnie jak w przypadku 'War Machine', również i tym razem płyta łączy różne wpływy i style. Mogąc korzystać z tak wielu muzycznych źródeł, nie chcemy się ograniczać. Poza Tank pracowaliśmy z takimi muzykami, jak Ritchie Blackmore, Bruce Dickinson, Paul D'anno czy Yngwie Malmsteen. W przypadku obecnie wydawanych płyt - jeśli posłuchasz dwóch wybranych nagrań, to znasz doskonale wszystkie pozostałe. Tak nie dzieje się w przypadku Tank. Każdy z utworów, który znajdzie się na naszej płycie, musi na to zasłużyć. Nasze standardy są bardzo wysokie". Doogie White kontynuuje: "Dzięki utworom takim, jak 'Justice for All' czy 'Grace of God' ulepszamy brzmienie Tank, równocześnie utrzymując wszystkie elementy, dzięki którym 'War Machine' odniósł tak duży sukces - zabójcze riffy, natarczywe melodie i doskonałe teksty".

Album "War Nation" wydany będzie w formacie digipak i znajdą się na nim następujące kompozycje:

1. War Nation
2. Song For The Dead
3. Hammer And Nails
4. Don't Dream In The Dark
5. Grace Of God
6. Dreamer
7. Justice For All
8. Wings Of Heaven
9. State Of The Union
10. Hard Road

Poza nową płytą, zespół Tank planuje na rok 2012 również wydanie pierwszego w karierze DVD. Wśród materiałów, jakie się na nim znajdą, jest występ z lipca 2011 roku, kiedy Tank otwierał koncert formacji Judas Priest w katowickim "Spodku", oraz materiał zarejestrowany 9 marca 2012 r. w warszawskiej "Stodole".

Tagi: Tank
Komentarze
Dodaj komentarz »
Tank...
BadFatEd (gość, IP: 91.150.222.*), 2012-05-10 18:44:26 | odpowiedz | zgłoś
Ja wiem, ze Algy się zachlał i nie ma z nim kontaktu, ale lepiej byłoby w takiej sytuacji pozwolić Tank umrzeć, niż kontynuować tą tragifarsę...