zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 6 kwietnia 2020

Neuronia prezentuje "Insanity Relapse"

15.05.2012 08:37  autor: Dorota, źródło: zespół Neuronia

Neuronia powraca z kolejnym premierowym materiałem. Muzycy udostępnili w sieci EP-kę zawierającą cztery utwory - zatytułowaną "Insanity Relapse".

"Tym materiałem chcemy otworzyć nowy rozdział w historii zespołu" - mówi gitarzysta i założyciel Neuronii, Michał "Misiek" Rogala. Czteroutworową EP-kę można za darmo pobrać pod adresem neuronia.bandcamp.com, można jej też posłuchać na kontach zespołu w serwisach Facebook, MySpace, ReverbNation czy Youtube.

Prace nad materiałem na "Insanity Relapse" rozpoczęły się w połowie 2011 roku. "Jako pierwszy powstał utwór 'Moon Over Providence', który od jakiegoś czasu gramy już na koncertach. Ostatnie przygotowania i dopieszczanie aranżacji zakończyły się jednak około tygodnia przed wejściem do studia" - mówi Misiek. "Tym materiałem chcemy otworzyć nowy rozdział w działalności zespołu. Po raz pierwszy cały skład Neuronii był zaangażowany nie tylko w aranżacje, ale także w komponowanie materiału" - dodaje.

Płyta została zarejestrowana w marcu w studio "Progresja", produkcją zajął się Paweł "Janos" Grabowski, znany ze współpracy między innymi z takimi zespołami, jak Antigama, Centurion, Disperse, Dianoya czy Lostbone.

Warstwa tekstowa nowej płyty Neuronii to - zgodnie z jej tytułem - szaleństwo. "A właściwie różne jego formy: bezsenność, niesprawiedliwość rządzących, stosowanie tortur, a na koniec trochę fantasmagorycznej grozy w hołdzie H. P. Lovecraftowi" - opowiada Maciek "Tektur" Nawrot, wokalista i autor tekstów na płycie.

W czerwcu "Insanity Relapse" zostanie wydana w formie limitowanego CD, dostępnego na koncertach zespołu. "Płytę będzie można zamówić również wysyłkowo bezpośrednio u nas" - zapowiada Misiek.

Więcej informacji: www.neuronia.pl.

Tagi: Neuronia
Komentarze
Dodaj komentarz »