zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 18 grudnia 2018

Koncert na premierę debiutu Fleshworld

11.01.2014 13:20  autor: Verghityax, źródło: Southern Discomfort

W krakowskim klubie "Schizofrenia" odbędzie się 18 stycznia 2014 roku dwudziesta szósta odsłona cyklicznej imprezy "Southern Discomfort". Tym razem na scenie zaprezentują się duńskie zespoły Hexis i Evra oraz polskie Fleshworld i Outre. Będzie to zarazem "release party" debiutanckiego albumu Fleshworld, zatytułowanego "Like We're All Equal Again".

Zespół o premierze krążka: "Pierwsza pełnometrażowa płyta Fleshworld po długim czasie, licznych problemach i zmianie składu ujrzy w końcu światło dzienne. Usłyszymy na niej oryginalną mieszankę post-rocka i sludge'u z post-hardcore'owymi elementami, przywodzącą na myśl dokonania takich zespołów, jak Isis czy Cult of Luna. Muzyka stara się odzwierciedlić warstwę tekstową. Głównym tematem płyty jest wojna, widziana oczami zarówno ofiar, jak i oprawców, jej wymiar moralny i absurd przemocy, z którą muszą zmierzyć się dotknięci nią ludzie".

Materiał na "Like We're All Equal Again" został zarejestrowany w "Studio 67" w Giebułtowie. Za miks i mastering odpowiada Dominik Burzym. Album ukaże się pod banderą wytwórni Unquiet Records.

W lipcu 2013 roku nastąpiło przetasowanie na stanowisku wokalisty Fleshworld. Po odejściu Jima Besta za mikrofonem stanął Tytus Kalicki, znany ze swojej działalności w zespołach Banisher i Lifeporn.

18.01 - Kraków, "Schizofrenia"
Start: 19:00
Bilety: 12 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »