zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 24 czerwca 2021

Blues Pills i Ampacity na "Days of the Ceremony 2014"

29.05.2014 09:03  autor: Verghityax, źródło: profil Days of the Ceremony na Facebooku

Organizatorzy "Days of the Ceremony" ogłosili nazwy kolejnych wykonawców, którzy zaprezentują się w dniach 18 i 19 lipca 2014 roku w warszawskiej "Hydrozagadce". Do składu festiwalu dołączył międzynarodowy kwartet Blues Pills oraz pomorska formacja Ampacity.

Bluesrockowy Blues Pills wyda swój pełnometrażowy debiut studyjny, zatytułowany po prostu "Blues Pills", pod egidą Nuclear Blast. Premiera płyty przewidziana jest na 25 lipca 2014 roku.

Okładkę stworzyła holenderska artystka Marijke Koger-Dunham, która już wcześniej współpracowała z The Beatles i Erikiem Claptonem. Zespół komentuje: "Namalowała ten obraz gdzieś pod koniec lat 60, a ponieważ szukaliśmy czegoś inspirowanego tą epoką, nie mogliśmy lepiej trafić. W naszym odczuciu grafika ta reprezentuje naturalną równowagę, posługując się dualistycznymi symbolami takimi, jak światło i ciemność, słońce i księżyc, życie i śmierć. Pokazuje, jak przeciwstawne siły są ze sobą powiązane i dopełniają się nawzajem jako część większej całości".

Na "Blues Pills" znajdzie się dziewięć autorskich kompozycji oraz cover utworu "Gypsy" Chubby Checker. Na limitowanej wersji wydawnictwa znajdzie się dodatkowa płyta DVD z zapisem audiowizualnym z koncertu, który zespół dał w 2013 roku na festiwalu "Hammer of Doom".

Rodzime Ampacity, zrzeszające muzyków z nieistniejącego już Broken Betty, promuje obecnie materiał ze swojego debiutu studyjnego, pt. "Encounter One". W sierpniu 2013 roku grupa wystąpiła na katowickim "OFF Festivalu". Tego samego dnia zagrały m.in. My Bloody Valentine, Deerhunter i Goat.

Wśród wcześniej ogłoszonych wykonawców "Days of the Ceremony 2014" znajdują się Suma, Church of Misery, Coogans Bluff, o.d.r.a., 71TonMan, Dopelord, Gallileous, Major Kong, Weedpecker i Belzebong.

Komentarze
Dodaj komentarz »