zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 19 czerwca 2019

Nie żyje Mike Porcaro, były basista Toto

17.03.2015 10:51  autor: Verghityax, źródło: rollingstone.com, profil Toto na Facebooku

W wieku 59 lat zmarł Mike Porcaro, były basista rockowej grupy Toto. Muzyk zmarł 15 marca 2015 roku we śnie w swoim domu w Los Angeles. Muzyk od lat zmagał się ze stwardnieniem zanikowym bocznym.

Steve Lukather komentuje: "Mój brat Mike Porcaro spoczywa teraz w pokoju. Będę tęsknił za nim bardziej, niż jestem to w stanie ubrać w słowa. Jego rodzinie składam najszczersze kondolencje. Z Bogiem".

Mike Porcaro, młodszy brat Jeffa i starszy brat Steve'a Porcaro, przyszedł na świat w 1955 roku. Do Toto dołączył w 1982 roku, zastępując wówczas basistę Davida Hungate'a. Pierwszą płytą, którą zarejestrował z zespołem, było studyjne "Isolation". Później wystąpił jeszcze na albumach "Fahrenheit", "The Seventh One", "Kingdom of Desire", "Absolutely Live", "Tambu", "Mindfields", "Livefields", "Through the Looking Glass", "Live in Amsterdam" i "Falling in Between".

W roku 2007 Mike Porcaro wycofał się z czynnego koncertowania, a jego miejsce w zespole zajął Leland Sklar. Powodem był postępujący zanik czucia w palcach, co później zdiagnozowano jako stwardnienie zanikowe boczne, znane także jako choroba Lou Gehriga. W 2010 roku Toto ogłosiło reaktywację i serię koncertów, której celem było zebranie pieniędzy na leczenie Mike'a Porcaro. Dwa lata później muzycy ujawnili, że choroba ich kolegi pogłębia się. Basista nigdy już nie wrócił do grania.

Tagi: Toto
Komentarze
Dodaj komentarz »