zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 24 października 2020

Toto w lutym w Krakowie

15.06.2017 09:15  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Po trzech latach Toto powróci Polski, by zagrać jeden koncert w ramach trasy na jubileusz 40-lecia zespołu. Występ odbędzie się 28 lutego 2018 roku w "Tauron Arenie" w Krakowie.

Toto będzie równocześnie świętować wydanie kompilacyjnego albumu "40 Trips Around The Sun". Na płycie, oprócz najbardziej znanych hitów z repertuaru Amerykanów, znaleźć się mają nowe kompozycje. Data premiery "40 Trips Around The Sun" została zaplanowana na początek lutego 2018 roku.

Dyskografię studyjną Toto zamyka album "Toto XIV". Jest to pierwsze dokonanie studyjne formacji z wokalistą Josephem Williamsem i klawiszowcem Steve'm Porcaro od czasu longplay'a "Toto XX" z 1998 roku. Część partii basowych gościnnie nagrał David Hungate, dawny basista grupy. Muzyk powrócił do Toto po trzydziestu dwóch latach, zastępując Nathana Easta. Po zagraniu trasy koncertowej David Hungate przeszedł na muzyczną emeryturę.

Premiera "Toto XIV" odbyła się 20 marca 2015 roku pod egidą Frontiers Records. Materiał zarejestrowany został w pięciu kalifornijskich studiach: "The Treehouse", "Capitol Studios", "ATS Studios", "Porcara Musica" i "Digby Road Studios". Już po sesji nagraniowej skład opuścił perkusista Keith Carlock.

Przedsprzedaż biletów na krakowski koncert Toto rozpocznie się 20 czerwca o godzinie 10:00. Cena wejściówek wyniesie od 199 zł do 349 zł.

Tagi: Toto
Komentarze
Dodaj komentarz »