zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 21 kwietnia 2021

Operation: Mindcrime w listopadzie w Warszawie

8.10.2015 08:54  autor: Verghityax, źródło: progresja.com

Operation: Mindcrime, zespół Geoffa Tate'a - byłego wokalisty Queensryche - ruszy w trasę koncertową, promującą album "The Key". W jej ramach grupa wystąpi 25 listopada 2015 roku w warszawskim klubie "Progresja Music Zone".

Geoff Tate został zwolniony z pozycji wokalisty Queensryche w 2012 roku, co zaowocowało wstąpieniem przez niego na drogą sądową przeciw dawnych kolegom. Wkrótce potem wokalista zebrał wokół siebie nowy skład i ruszył w trasę koncertową, posługując się nazwą Queensryche. Pod tym szyldem ukazała się także płyta, pt. "Frequency Unknown".

Ostatecznie Geoff Tate i pozostali muzycy oryginalnego Queensryche podpisali ugodę, na mocy której Geoff Tate uzyskał prawo do wykonywania utworów z albumów "Operation: Mindcrime" i "Operation: Mindcrime II". Z kolei Michael Wilton, Scott Rockenfield, Todd La Torre i Eddie Jackson zachowali prawo do nazwy Queensryche.

W roku 2014 Geoff Tate powołał do życia Operation: Mindcrime, w skład której obecnie wchodzą John Moyer, Brian Tichy i Scott Moughton. 18 września 2015 roku grupa wypuściła swój debiutancki album, pt. "The Key". W sesji nagraniowej gościnnie wziął udział David Ellefson z Megadeth.

25.11 - Warszawa, "Progresja Music Zone"
Bilety: 93 zł (przedsprzedaż) i 105 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Operation: Mindcrime w listopadzie w Warszawie
DrJeep (wyślij pw), 2015-10-09 08:52:14 | odpowiedz | zgłoś
Dziwna ta jego nowa muza, niezbyt mi leży, ale posłuchać tego głosu na żywca i pewnie paru kawałków z OM 1 i 2 bezcenne...