zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 18 kwietnia 2021

Within Temptation i Vader na "Ostrava v plamenech"

8.12.2015 09:38  autor: Verghityax, źródło: ostravavplamenech.cz

Organizatorzy festiwalu "Ostrava v plamenech" ogłosili pierwszych wykonawców trzeciej edycji wydarzenia, które odbędzie się 6 sierpnia 2016 roku w Ostrawie. Gwiazdami imprezy będą Holendrzy z Within Temptation i polski Vader.

Vader, Warszawa 29.08.2015, fot. Verghityax
Vader, Warszawa 29.08.2015, fot. Verghityax

Muzycy Within Temptation wypuścili 14 listopada 2014 roku podwójny album koncertowy, zatytułowany "Let Us Burn - Elements & Hydra Live In Concert". Na wydawnictwie znalazł się pełny zapis dwóch koncertów. Pierwszy z nich grupa zagrała 13 listopada 2012 roku w "Sportpaleis" w belgijskiej Antwerpii. Symfoniczny występ pod szyldem "Elements" odbył się z okazji piętnastej rocznicy działalności zespołu. Drugi koncert miał miejsce 2 maja 2014 roku w "Heineken Music Hall" w Amsterdamie i wieńczył europejską część trasy promującej album "Hydra".

Vader wyda 14 grudnia 2015 roku drugą część albumu "Future of the Past". Materiał na "Future of the Past II - Hell in the East" nagrany został w białostockim "Hertz Studio". Muzycy weszli do studia tuż po zakończeniu trasy z grupą Venom Inc. Album będzie hołdem dla zespołów, które kształtowały polską scenę metalową na przełomie lat 80 i 90, w tym Imperator, Merciless Death i Ghost.

Na poprzednich edycjach "Ostrava v plamenech" zaprezentowali się, między innymi, W.A.S.P., Stratovarius, Sonata Arctica, Pretty Maids i Orphaned Land. Festiwal ponownie odbędzie się na terenie "Dolni oblast Vitkovice", dawnych zakładów hutniczych, które zamknięto w 1998 roku. Czternaście lat później poindustrialna przestrzeń zaadaptowana została na potrzeby wydarzeń kulturalnych.

Komentarze
Dodaj komentarz »