zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 5 marca 2021

Cvinger i Selvans na "Metalowej Wiglii" w Warszawie

8.12.2015 08:43  autor: Verghityax, źródło: Massive Music

Do składu "Metalowej Wigilii" w Warszawie dołączyły kolejne zespoły: słoweński Cvinger i włoski Selvans. Wcześniej potwierdzony został udział formacji Triptykon, Gorgoroth, Primordial, Kampfar i Gehenna.

Początki blackmetalowego Cvinger sięgają 2012 roku - pierwszy skład utworzyli Lucerus na basie i wokalu, Bagot na gitarze i Krieg Maschine na perkusji. Rok później światło dzienne ujrzało demo "Abyss of Horns" oraz EP-ka "Monastery of Fallen". Wkrótce potem Krieg Maschine rozstał się z grupą, a jego miejsce za bębnami zajął Morgoth; ponadto do kapeli dołączył basista Obscurum. W 2014 roku muzycy nagrali i wydali swój pierwszy longplay, pt. "The Enthronement ov Diabolical Souls". Dyskografię Cvinger zamyka singiel "Enchanted Conclave", którego można posłuchać tutaj.

Włosi z Selvans przyjadą do Polski promować swój debiutancki longplay studyjny, zatytułowany "Lupercalia". Premiera materiału odbyła się 19 października 2015 roku. Wcześniej w tym samym roku sprzedaży trafiła EP-ka "Clangores Plenilunio". Blackmetalowy duet rozpoczął działalność w 2014 roku.

"Metalowa Wigilia" odbędzie się 19 grudnia 2015 roku w warszawskim klubie "Progresja Music Zone".

19.12 - Warszawa, "Progresja Music Zone"
Start: 16:00
Bilety: 110 zł (przedsprzedaż) i 130 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »

Zobacz także

Dodaj wieść

Wiesz o czymś ciekawym ze świata rocka i metalu? Chcesz pisać wieści dla rockmetal.pl? Kliknij:
Dodaj wieść »
Kto płaci za oglądanie na żywo koncertów online?