zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 6 października 2022

Slayer, Megadeth i Avantasia na "Masters of Rock 2016"

29.02.2016 09:09  autor: Verghityax, źródło: mastersofrock.cz

Do składu tegorocznej edycji czeskiego "Masters of Rock" dołączyli kolejni wykonawcy: Slayer, Megadeth oraz projekt Avantasia Tobiasa Sammeta. Festiwal odbędzie się w dniach od 14 do 17 lipca 2016 roku w Vizovicach.

Amerykanie ze Slayer promują obecnie swój ostatni album studyjny, zatytułowany "Repentless". Następca "World Painted Blood" nagrany został w ciągu czterech miesięcy w kalifornijskim "Henson Studios", jego produkcją zajął się Terry Date. Obowiązki drugiego gitarzysty przyjął Gary Holt z Exodus, dotychczas wspierający zespół w trasach koncertowych. Za bębnami zasiadł Paul Bostaph, który po raz kolejny zastąpił na tym stanowisku Dave'a Lombardo. Longplay ukazał się 11 września 2015 roku za sprawą Nuclear Blast.

Megadeth przyjedzie na "Masters of Rock" z albumem "Dystopia". Materiał na następcę "Super Collider" zarejestrowany został w amerykańskim Nashville, produkcją zajął się osobiście Dave Mustaine. Za miksy odpowiada Josh Wilbur. Na płycie znalazło się jedenaście utworów, w tym cover "Foreign Policy" Fear. "Dystopia" jest pierwszym albumem Megadeth nagranym w nowym składzie - do Dave'a Mustaine'a i Davida Ellefsona dołączyli Chris Adler z Lamb of God na perkusji i Kiko Loureiro na gitarze. Wydawnictwo ukazało się 22 stycznia 2016 roku.

Avantasia promować będzie album "Ghostlights", który został nagrany w "Gatestudio" w niemieckim Wolfsburgu. Produkcją zajęli się Tobias Sammet i Sascha Paeth. Za mastering odpowiada Michael Rodenberg. Podobnie jak poprzednie albumy Avantasii, również "Ghostlights" nagrane zostało z udziałem gości. Tym razem wśród zaproszonych do współpracy muzyków znaleźli się Dee Snider z Twisted Sister, były wokalista Queensryche Geoff Tate, Marco Hietala z Nightwish, Sharon Den Adel z Within Temptation, Michael Kiske z Unisonic, Ronnie Atkins z Pretty Maids, Bob Catley z Magnum, Jorn Lande z Masterplan, były gitarzysta Kiss Bruce Kulick, Robert Mason z Warrant i Herbie Langhans z Sinbreed. Longplay trafił do sprzedaży 29 stycznia 2016 roku nakładem Nuclear Blast.

Wcześniej organizatorzy "Masters of Rock 2016" potwierdzili udział w wydarzeniu zespołów: Apocalyptica, Amon Amarth, Tarja, Testament, Eluveitie, The 69 Eyes, Rotting Christ, Oomph!, Evergrey, Swallow The Sun, Melechesh, Threshold, Luca Turilli's Rhapsody, Amaranthe, Ensiferum, Korpiklaani, Freedom Call, Waltari, Kissin' Dynamite, Orden Ogan i Thunder Mother.

Wejściówki na "Masters of Rock 2016" kupić można na www.mastersofrock.cz.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Slayer, Megadeth i Avantasia na "Masters of Rock 2016"
piekarenka (wyślij pw), 2016-03-18 09:00:50 | odpowiedz | zgłoś
slayer skończył się na harmony corruption