zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 23 maja 2019

Furia wyda podwójny minialbum "Guido"

7.10.2016 18:06  autor: Verghityax, źródło: Pagan Records

Furia zapowiedziała wydanie podwójnego minialbumu, pt. "Guido". Premiera materiału odbędzie się 16 października 2016 roku za sprawą Pagan Records.

Minialbum został nagrany w całości na żywo 16 kwietnia 2016 roku w kopalni "Guido" w Zabrzu, trzysta dwadzieścia metrów pod ziemią, a zmiksowany i zmasterowany w studio "Czyściec" w Chorzowie. "Guido" składa się z dwu części, pierwsza to "Stara Polska księżycowa" z dwoma premierowymi piosenkami. Część druga - "Ubrdy cz. 1" - to trzy improwizowane utwory.

Lista utworów:

"Stara Polska księżycowa":
1. 1
2. 2

"Ubrdy, część 1":
1. 320 w 2
2. Hahary
3. Łączka
4. Lew Albinos

Dyskografię Furii zamyka "Nocel", czwarty longplay studyjny kapeli. Materiał został zmiksowany i zmasterowany - podobnie, jak poprzednie wydawnictwa - w "Czyściec Studio". Za tę część produkcji odpowiada Nihil, wokalista zespołu. Płyta ukazała się w 2014 roku za sprawą Pagan Records.

Tagi: Furia
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Furia wyda podwójny minialbum "Guido"
Lupus Lupus (gość, IP: 46.112.193.*), 2016-10-18 19:36:48 | odpowiedz | zgłoś
Śmieszy ocena tekstów Furii jako dyletanckich. A wychodzi po prostu brak wykształcenia. 2 teksty na "Huta Laura" to np. Sergiej Jesienin, na Guido 2 teksty są autorstwa Lucjana Rydla.

"od jednego do nic..." to tekst zamawiania ludowego.

większość tekstów w Furii to inspiracje z folkloru.
re: Furia wyda podwójny minialbum "Guido"
necronom (gość, IP: 5.172.233.*), 2016-10-18 16:12:42 | odpowiedz | zgłoś
Są to doskonałe numery na Guido nagranym w Guido, szczególnie Ubrdy urzekają, zwłaszcza Łączka... Furia, jak nie Furia, odskoczyła od siebie nieco, by zapewne w Księżycu milczącym lutym objawić kontynuację siebie właściwą.... Może coś na Wigilii zapodadzą z tego Guido-ego (?)
Co z tą zimą?
pik (gość, IP: 217.96.223.*), 2016-10-09 15:58:41 | odpowiedz | zgłoś
co wam powiem to wam powiem ale.. 'Idzie Zima'!:) dobra,nie jestem jakimś wielkim fanem tej kapeli (podobnie jak Mgły) ale wspomniany utwór bardzo lubię albo np. ''Zamieć'' zespołu Jarun tak więc- co z tą zimą ? ;)
re: Furia wyda podwójny minialbum "Guido"
necronom (gość, IP: 5.172.239.*), 2016-10-08 18:50:04 | odpowiedz | zgłoś
A to się przyczaili chłopcy... Dobrze, bo już od Nocela trochę czasu minęło. Poza tym są to, jak zawsze, fajne okładki Furii!
re: Furia wyda podwójny minialbum "Guido"
Dzumiec
Dzumiec (wyślij pw), 2016-10-08 12:55:04 | odpowiedz | zgłoś
Black metalowa Coma w natarciu
re: Furia wyda podwójny minialbum "Guido"
Verghityax (wyślij pw), 2016-10-08 16:23:24 | odpowiedz | zgłoś
ale Furię to Ty szanuj.
re: Furia wyda podwójny minialbum "Guido"
BorysBestia
BorysBestia (wyślij pw), 2016-10-09 12:49:57 | odpowiedz | zgłoś
Od strony instrumentalnej i wokalnej świetny zespół ale tytuły piosenek/teksty to grafomania przez duże "g" i chyba to miał na myśli Dżumiec przyrównując ich do Comy. "Od siedmiu do sześciu,od sześciu do pięciu, od pięciu do czterech, od kamienia do stawu, od czubka do korzenia, etc." - normalnie klimaty rodem z tego programu dla dzieci 5-10-15. No ale pewnie zaraz się zleci blackmetalowa "elyta" z gimnazjum wespół z podstarzałymi, sentymentalnymi burzumofilami, którzy nigdy kobiecego cycka nie trzymali i mi wskażą palcem, w którym kącie mam ustać twarzą do ściany. Przechodząc do meritum - z przyjemnością posłucham tego mini albumu, aczkolwiek pod warunkiem, że nie będę w stanie zrozumieć o czym koleś warczy bo osobiście widzę to następująco: teksty Furii = szorowanie gwoździem po tablicy szkolnej. A tak na marginesie, proszę osoby bardziej obeznane o uświadomienie mnie, bo pomimo iż siedzę w hejwi metalu już dobre 20 lat, to absolutnie pierwszy raz słyszę o podwójnym minialbumie. Brzmi kretyńsko, trochę jakby bochenek chleba sprzedawać w dwóch kawałkach. Nie można tego było wydać po prostu jako jeden pełny album?
re: Furia wyda podwójny minialbum "Guido"
necronom (gość, IP: 5.172.238.*), 2016-10-09 17:15:13 | odpowiedz | zgłoś
Niektórzy twierdzą, że teksty Romana Kostrzewskiego to grafomania... Kwestia gustu, co się komu podoba, lecz z pewnością grafomanią nie są. Piszę to jako polonista z doktoratem, chyba zatem mam przygotowania, aby się w tej kwestii wypowiedzieć? Teksty Furii, z tego co się orientuję, polegają na koncepcie prymitywizmu stylizowanego w pogański czasem deseń. Mogą się wydawać bełkotem szaleńca, owszem, lecz autor zawsze ma coś na myśl, czasem w sposób bardzo symboliczny, zaciemniający, jak w "Zamawianiu drugim", gdzie tytuł oraz dwa wersy, z czego pierwszy powtórzony 7 razy, tworzą - przynajmniej dla mnie - czytelny sens. By nie poddać się bakcylowi samobójstwa, tkwiącemu w niektórych predysponowanych do tego jednostkach... A może znaczy coś innego, trzeba by autora zapytać.
re: Furia wyda podwójny minialbum "Guido"
BorysBestia
BorysBestia (wyślij pw), 2016-10-09 19:34:17 | odpowiedz | zgłoś
A ja nie mam doktoratu z polonistyki i dla mnie to czysta grafomania. I kij mnie obchodzi ile razy jakaś zwrotka się pojawia i czy to odpowiada jakimś tam stylom artystycznym. Brzmi to prostacko i tyle ode mnie. Ale jak komuś się podobają teksty typu "od lewego do prawego, od tylnego do przedniego" i tak razy dziesięć, to ja przecież nikomu nie zabraniam się tym zachwycać. Jak widzę obraz, na którym ktoś na białym płótnie nagryzmolił parę czarnych szlaczków bez ładu i składu, to jestem zdania, że to szajs i nawet jak mi się zleci cały sztab profesorów od sztuki nowoczesnej i próbuje mi tłumaczyć arkana tejże sztuki, dla mnie dalej obraz będzie przedstawiał szlaczki na płótnie. Co ja poradzę, mam magistra, widać potrzebny mi doktorat.
re: Furia wyda podwójny minialbum "Guido"
necronom (gość, IP: 5.172.238.*), 2016-10-09 20:14:04 | odpowiedz | zgłoś
Również nie przepadam za sztuką nowoczesną :) Tak trzymaj! A teksty Nihila widać spełniają swoją rolę, skoro ludzie na nie zwracają uwagę, choćby irytując się, że grafomania, że od prawa do lewa itd.
« Nowsze
1