zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 30 czerwca 2022

Dopelord dołącza do "Summer Dying Loud 2017"

31.03.2017 17:12  autor: Verghityax, źródło: profil "Summer Dying Loud" na Facebooku

Formacja Dopelord dołączyła do składu tegorocznej edycji "Summer Dying Loud". Wcześniej organizatorzy potwierdzili udział Finów z Wolfheart. Festiwal odbędzie się w dniach 8 i 9 września 2017 roku w Aleksandrowie Łódzkim.

Dopelord promuje obecnie swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Children of the Haze". Jego premiera odbyła się 16 stycznia 2017 roku. Sesja nagraniowa miała miejsce pod koniec października 2016 roku w "Nebula Studio". Za produkcję odpowiada Piotr Gruenpeter z "Satanic Audio".

Wolfheart powstał w 2013 roku jako solowy projekt Tuomasa Saukkonena, jednak już rok poźniej przekształcił się w pełnoprawny zespół. Do założyciela grupy dołączyli basista Lauri Silvonen, perkusista Joonas Kauppinen i gitarzysta Mika Lammassaari.

Jeszcze jako artysta solowy Tuomas Saukkonen wydał pod szyldem Wolfheart album "Winterborn". Już jako kwartet muzycy nagrali i wypuścili dwa longplay'e studyjne: "Shadow World" i "Tyhjyys". Ostatni z nich trafił do sprzedaży 3 marca 2017 roku nakładem Spinefarm Records. Składający się z ośmiu utworów materiał zarejestrowany został w "Petrax Studios", "Soundspiral Audio" i "Deep Noise Studios". Produkcją po raz kolejny zajął się lider Tuomas Saukkonen.

Komentarze
Dodaj komentarz »