zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 27 września 2021

Znamy supporty The Dillinger Escape Plan

18.04.2017 14:08  autor: Verghityax, źródło: Live Nation

Poznaliśmy nazwy supportów, które wyruszą w europejską trasę z The Dillinger Escape Plan, będą to Amerykanie z The Number Twelve Looks Like You i Szwedzi z God Mother. Zespoły zagrają w klubie "Kwadrat" 10 sierpnia 2017 roku.

The Number Twelve Looks Like You to amerykański zespół, który gra mieszankę mathcore'u i post-hardcore'u. Po zawieszeniu działalności w 2010 roku muzycy udali się na sześcioletni odpoczynek, by w roku 2016 wrócić do koncertowania. Formacja ma na swoim koncie cztery longplay'e studyjne, z których ostatni, "Worse Than Alone", ukazał się w 2009 roku.

God Mother powstał w 2012 roku. Po wypuszczeniu dwóch EP-ek Szwedzi rozpoczęli pracę nad swoim pierwszym longplay'em studyjnym, pt. "Maktbehov". Jego premiera odbyła się w 2016 roku. Grupa porusza się w swojej twórczości w okolicach post-hardcore'u i hardcore punku.

Po wypadku drogowym, który miał miejsce 12 lutego 2017 roku na trasie z Warszawy do Krakowa muzycy The Dillinger Escape Plan podjęli decyzję o odwołaniu pozostałej części trasy. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 1 w pobliżu Radomska około godziny 8:30. W autokar, którym podróżowali muzycy, uderzyła ciężarówka, najpierw doszczętnie niszcząc przyczepę ze sprzętem. Muzycy The Dillinger Escape Plan i ich ekipa techniczna odnieśli lekkie obrażenia.

The Dillinger Escape Plan promuje swoje ostatnie wydawnictwo studyjne, pt. "Dissociation". Ścieżki gitarowe i basowe zarejestrowane zostały w "Party Smasher Studio" pod okiem Steve'a Evettsa. Wcześniej pracował on z zespołem przy "One of Us Is the Killer". Część wokali Greg Puciato nagrał w należącym do Steve'a Evettsa studio, pozostałe zaś w domowym studio Josha Wilbura. Bębny Billy Rymer zarejestrował w "Vudu Studio". "Dissociation" ukazał się 14 października 2016 roku za sprawą Party Smasher Inc.

10.08 - Kraków, "Kwadrat"
Bilety: 99 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »