zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 27 września 2021

Greg Puciato prezentuje "Deep Set"

5.05.2020 12:12  autor: Verghityax, źródło: revolvermag.com

Greg Puciato - wokalista nieistniejącego już zespołu The Dillinger Escape Plan - zaprezentował wideo z tekstem do "Deep Set". Jest to drugi singiel z nadchodzącego albumu solowego wokalisty, zatytułowanego "Child Soldier: Creator of God".

Materiał na "Child Soldier: Creator of God" Greg Puciato zaczął komponować w maju 2019 roku - pierwotnie utwory miały się znaleźć na trzecim albumie The Black Queen, nie pasowały jednak do stylistyki zespołu. Wszystkie ścieżki wokalne i instrumentalne muzyk zarejestrował osobiście, oprócz śladów perkusji, które nagrał Chris Pennie, pierwszy bębniarz The Dillinger Escape Plan. Za produkcję odpowiada Nick Rowe. Miksami zajął się Steve Evetts, z kolei mastering wykonał Alan Douches.

Jako dziecko Greg Puciato zainteresował się muzyką rockową za sprawą Guns N' Roses, wkrótce jednak przerzucił się na thrash metal. Będąc nastolatkiem, udzielał się w lokalnej kapeli thrashowej w Baltimore. Dalszy kierunek jego edukacji muzycznej wyznaczyły takie zespoły jak Bad Brains, Faith No More, Primus i Living Colour.

The Dillinger Escape Plan powołali do życia w 1997 roku gitarzysta Ben Weinman, wokalista Dimitri Minakakis, basista Adam Doll i perkusista Chris Pennie. Debiutancka EP-ka, zatytułowana po prostu "The Dillinger Escape Plan", ukazała się jeszcze w tym samym roku. Z Dimitrim Minakakisem za mikrofonem formacja nagrała jeszcze jedną EP-kę, dwa splity oraz longplay "Calculating Infinity". Po zakończeniu światowej trasy koncertowej w 2001 roku, wokalista rozstał się z kapelą, aby skupić się na rodzinie, i podjął pracę jako grafik.

Nim Amerykanom udało się znaleźć nowego frontmana, postanowili zrealizować instrumentalną EP-kę, pt. "Irony Is a Dead Scene". Ostatecznie wokale na składające się z czterech kompozycji wydawnictwo zgodził się nagrać Mike Patton. Tymczasem - w 2001 roku - do składu dołączył Greg Puciato. Wystąpił on na pięciu kolejnych longplayach studyjnych The Dillinger Escape Plan. Ostatni z nich, pt. "Dissociation", pochodzi z 2016 roku. Kwintet zakończył działalność rok później.

Komentarze
Dodaj komentarz »