zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 27 września 2021

Greg Puciato wyda solowy album

5.03.2020 20:36  autor: Verghityax, źródło: www.revolvermag.com

Greg Puciato - wokalista nieistniejącego już zespołu The Dillinger Escape Plan - zapowiedział premierę swojego pierwszego albumu solowego. Wydawnictwo, pt. "Child Soldier: Creator of God", ukaże się latem 2020 roku.

Materiał na "Child Soldier: Creator of God" Greg Puciato zaczął komponować w maju 2019 roku - pierwotnie utwory miały się znaleźć na trzecim albumie The Black Queen, nie pasowały jednak do stylistyki zespołu. Wszystkie ścieżki wokalne i instrumentalne muzyk zarejestrował osobiście, oprócz śladów perkusji, które nagrał Chris Pennie, pierwszy bębniarz The Dillinger Escape Plan.

The Dillinger Escape Plan, Katowice 8.08.2015, fot. Verghityax
The Dillinger Escape Plan, Katowice 8.08.2015, fot. Verghityax

Jako dziecko Greg Puciato zainteresował się muzyką rockową za sprawą Guns N' Roses, wkrótce jednak przerzucił się na thrash metal. Będąc nastolatkiem, udzielał się w lokalnej kapeli thrashowej w Baltimore. Dalszy kierunek jego edukacji muzycznej wyznaczyły takie zespoły jak Bad Brains, Faith No More, Primus i Living Colour.

The Dillinger Escape Plan powołali do życia w 1997 roku gitarzysta Ben Weinman, wokalista Dimitri Minakakis, basista Adam Doll i perkusista Chris Pennie. Debiutancka EP-ka, zatytułowana po prostu "The Dillinger Escape Plan", ukazała się jeszcze w tym samym roku. Z Dimitrim Minakakisem za mikrofonem formacja nagrała jeszcze jedną EP-kę, dwa splity oraz longplaya "Calculating Infinity". Po zakończeniu światowej trasy koncertowej w 2001 roku, wokalista rozstał się z kapelą, aby skupić się na rodzinie, i podjął pracę jako grafik.

Nim Amerykanom udało się znaleźć nowego frontmana, postanowili zrealizować instrumentalną EP-kę, pt. "Irony Is a Dead Scene". Ostatecznie wokale na składające się z czterech kompozycji wydawnictwo zgodził się nagrać Mike Patton. Tymczasem - w 2001 roku - do składu dołączył Greg Puciato. Wystąpił on na pięciu kolejnych longplayach studyjnych The Dillinger Escape Plan. Ostatni z nich, pt. "Dissociation", pochodzi z 2016 roku. Kwintet zakończył działalność rok później.

Komentarze
Dodaj komentarz »