zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 22 listopada 2017

The Heavy Clouds zagra przed Airbourne

18.05.2017 15:01  autor: Verghityax, źródło: profil The Heavy Clouds na Facebooku

Rockowa formacja The Heavy Clouds zaprezentuje się w roli supportu przed australijskim Airbourne na obu polskich koncertach. Odbędą się one 30 maja 2017 roku w Warszawie i 31 maja w Gdyni.

The Heavy Clouds to warszawskie trio, w skład którego weszli Wojciech Ziemba z Elvis Deluxe oraz Bartosz Kanak i Piotr Podgórski z grupy Maqama. Działalność rozpoczęli w 2014 roku, kiedy to grający razem Bartosz i Piotr postanowili po rozpadzie Maqamy kontynuować wspólne granie.

Formacja promuje obecnie "Mind Pollution", swój debiutancki album studyjny. Składający się z ośmiu kompozycji materiał zarejestrowany został na setkę w "Mustache Ministry Studio" pod okiem Marcina Klimczaka. Miksami zajął się Wojtek Olszak z "Woobie Doobie Studios Sulejówek", z kolei za mastering odpowiada Grzegorz Piwkowski. Oprawę graficzną wykonał Marcin Majer. Premiera odbyła się 28 kwietnia 2017 roku nakładem Agencji Koncertowo-Wydawniczej Karrot Kommando.

Airbourne przyjedzie do Polski z materiałem z "Breakin' Outta Hell", swojego czwartego longplay'a studyjnego. Album został wyprodukowany przez Boba Marlette, który współpracował z zespołem przy debiutanckim "Runnin' Wild". Za miksy odpowiada Mike Fraser. Płyta trafiła do sprzedaży 23 września 2016 roku pod banderą Spinefarm Records.

W kwietniu 2017 roku muzycy Airbourne poinformowali, że gitarzysta David Roads opuścił kapelę po czternastu latach współpracy, aby przejąć rodzinny biznes. Jego miejsce w zespole zajął Harri Harrison z formacji Palace of the King.

30.05 - Warszawa, "Proxima"
Start: 20:00
Bilety: 75 zł (pwevents.pl), 85 zł (przedsprzedaż) i 95 zł (w dniu koncertu)

31.05 - Gdynia, "Ucho"
Start: 20:00
Bilety: 75 zł (pwevents.pl), 85 zł (przedsprzedaż) i 95 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »