zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 29 marca 2020

Grave Pleasures przed Killing Joke w Warszawie

30.05.2017 12:14  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Fińska grupa Grave Pleasures wyruszy w trasę u boku Brytyjczyków z Killing Joke. Jedyny polski występ zespołów odbędzie się 19 czerwca 2017 roku w klubie "Progresja Music Zone" w Warszawie.

Grave Pleasures powstało po rozpadzie Beastmilk - członkowie kapeli rozstali się wówczas z gitarzystą i współzałożycielem Johanem Snellem. Tworząc nową formację, pozostali muzycy zaangażowali do współpracy gitarzystę Juho Vanhanena z Oranssi Pazuzu. 4 września 2015 roku światło dzienne ujrzał pierwszy album Grave Pleasures, pt. "Dreamcrash". Dyskografię Finów zamyka dwuutworowa EP-ka, pt. "Funeral Party". Ukazała się ona 18 listopada 2016 roku na siedmiocalowym winylu.

Killing Joke nadal promuje "Pylon", swój piętnasty longplay studyjny. Za produkcję odpowiada Tom Dalgety. Składający się z dziesięciu utworów materiał zarejestrowany został w brytyjskim Worchestershire oraz w czeskiej Pradze. Premiera krążka odbyła się 23 października 2015 roku za sprawą Spinefarm Records.

Muzycy Killing Joke zaczęli grać razem w 1978 roku w Londynie, zafascynowani punkiem, zachodzącymi w Anglii i na świecie przemianami społeczno - politycznymi, zagrożeniem nuklearną apokalipsą. Jaz Coleman, Kevin "Geordie" Walker, Martin "Youth" Glover i "Big" Paul Ferguson wyróżniali się brzmieniem i intensywnością koncertów, w trakcie których przez lata Jaz palił brytyjską flagę.

Swoją twórczością Killing Joke inspirował takie zespoły, jak Metallica, Nine Inch Nails i Soundgarden. Przez cały czas działalności kapeli jej jedynymi stałymi członkami pozostawali Jaz Coleman i Kevin Walker.

19.06 - Warszawa, "Progresja Music Zone"
Bilety: 90 zł (przedsprzedaż) i 100 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »