zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 13 lipca 2024

Coroner, Mir i Sedimentum na "Summer Dying Loud"

21.04.2023 09:32  autor: Verghityax, źródło: profil "Summer Dying Loud" na Facebooku

Do składu czternastej edycji "Summer Dying Loud" w Aleksandrowie Łódzkim dołączyły zespoły Coroner, Mir, Sedimentum i Autophagy. Festiwal odbędzie się w dniach od 7 do 9 września na terenie "Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji".

Coroner został założony w 1983 roku jako kwintet przez Pete'a Attingera na wokalu, Olivera Amberga i Tommy'ego Rittera na gitarach, Phila Puzctai na basie i Marky'ego Edelmanna na perkusji. Dwa lata później z zespołu wykruszyli się wszyscy oprócz Marky'ego. Chcąc kontynuować działalność pod szyldem Coroner, zaprosił on do współpracy gitarzystę Tommy'ego Vetterli, razem z którym należał do ekipy technicznej Celtic Frost na trasie "Tragic Serenades". W 1986 roku Szwajcarzy zarejestrowali swoje pierwsze demo, pt. "Death Cult" - z Tomem G. Warriorem za mikrofonem. Kiedy do składu dołączył basista Ron Broder, objął również stanowisko wokalisty. Od tego momentu Coroner funkcjonował jako trio. W 1987 roku ukazał się debiutancki studyjny krążek thrasherów, pt. "R.I.P.". Drugi album, "Punishment for Decadence", ujrzał światło dzienne w roku 1988.

16 kwietnia 1989 roku miał miejsce pierwszy koncert Coroner w Polsce - kapela wystąpiła w katowickim "Spodku" w ramach festiwalu "Metalmania" obok takich wykonawców, jak Protector, Turbo, Alastor, Gomor czy Arakain.

Szwajcarzy wydali jeszcze trzy płyty studyjne: "No More Color", "Mental Vortex" i "Grin" oraz składankę zatytułowaną po prostu "Coroner", zanim w 1996 roku zakończyli działalność. W 2010 roku nastąpiła reaktywacja, a cztery lata później Marky Edelmann opuścił formację. Jego miejsce zajął Diego Rapacchietti.

W czerwcu 2016 roku Coroner ogłosił podpisanie kontraktu z Sony Music Switzerland, pod której egidą ukaże się nowy album studyjny zespołu. 23 września 2016 roku światło dzienne ujrzało wydawnictwo "Autopsy", zawierające dokument o historii grupy i nagrania koncertowe.

Mir to post-blackmetalowa formacja z Wrocławia. W jej skład wchodzą muzycy związani ze Spaceslug, 71TonMan, Legalize Crime i The Burning Hands. 31 marca 2023 roku światło dzienne ujrzał debiutancki album kwartetu, zatytułowany "Season Unknown". Składający się z ośmiu kompozycji materiał zrealizowany został w "Perlazza Studio". Za miksy i mastering odpowiada Przemysław Wejmann.

Sedimentum to deathmetalowa grupa z Kanady, na gitarze udziela się w niej Cobra z Outre-Tombe. 25 lipca 2022 roku zespół wydał swój pierwszy longplay studyjny, pt. "Suppuration morphogenesiaque". Znalazło się na nim siedem kompozycji. Miksami i masteringiem zajął się Jack Moose.

Autophagy to deathmetalowy kwartet z amerykańskiego Portland. Obowiązki perkusisty grupy pełni Jesse Shreibman z Bell Witch. Formacja promuje obecnie swój pierwszy longplay studyjny, pt. "Bacteriophage". Jego premiera miała miejsce 30 września 2022 roku, pod banderą Pulverised Records. Sesja nagraniowa odbyła się w "Toadhouse Studios". Mastering wykonał Dave Otero.

Na "Summer Dying Loud 2023" zagrają również Dismember, Candlemass, My Dying Bride, Katatonia, Benediction, Enslaved, Crippled Black Phoenix, Grave Pleasures, Furia, Blindead 23, Rome, Kaelan Mikla, Year of the Cobra, Owls Woods Graves, o.d.r.a, Ketha, Squash Bowels, Ampacity, Entropia, Manbryne, Hostia, Gallower, Whalesong, Czerń, Mag, Gorycz, Planet Hell, Wieże Fabryk, Drown My Day, Maggot Heart, Motorowl, Trup, Grieving, Distruster, Fvnerals, ARRM, Misguided, Datura, bHP, ...And Oceans, Seth i Attic.

Karnety na "Summer Dying Loud 2023" nabyć można w cenie 309 zł, a bilety jednodniowe w cenie 159 zł. Miejsce na polu namiotowym kosztuje 40 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »