zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 24 października 2020

Percival na "Summer Dying Loud 2017"

14.06.2017 18:21  autor: Verghityax, źródło: profil "Summer Dying Loud" na Facebooku

Folkowy Percival to kolejny polski zespół, jaki zaprezentuje się w ramach "Summer Dying Loud 2017" w Aleksandrowie Łódzkim. W festiwalu udział wezmą także Sodom, Sólstafir, Unleashed, Wolfheart, Schammasch, Obscure Sphinx, Dopelord, Sautrus, Sounds Like The End of the World, Valkenrag, J. D. Overdrive, The Gentle Art Of Cooking People, 4dots, Internal Quiet i Dziady Borowe. Wydarzenie odbędzie się w dniach 8 i 9 września.

Dyskografię Percivala zamyka składanka "Wild Hunt". Znajdujące się na niej kompozycje wykorzystano w ścieżce dźwiękowej do gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon" o przygodach Geralta z Rivii. Gra powstała na motywach powieści Andrzeja Sapkowskiego.

Thrashowy Sodom przywiezie z sobą materiał z albumu "Decision Day". Na potrzeby wydawnictwa muzycy przygotowali jedenaście autorskich utworów, które przez cztery miesiące szlifowali w studio nagraniowym. Za produkcję odpowiada Cornelius Rambadt, pełniący także obowiązki perkusisty w Onkel Tom, pobocznym projekcie Toma Angelrippera. Premiera płyty odbyła się 26 sierpnia 2016 roku w barwach SPV.

Sólstafir odwiedzi Polskę ze swoim szóstym longplay'em studyjny, pt. "Berdreyminn". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 26 maja 2017 roku pod egidą Season of Mist. Na "Berdreyminn" znalazło się osiem autorskich kompozycji. Tytuł oznacza w języku islandzkim kogoś, kto w snach widzi przyszłość. Do pracy nad albumem muzycy zaangażowali producentów Birgira Birgirssona i Jaime Gomeza Arellano.

Dyskografię Unleashed zamyka "Dawn Of The Nine", dwunasty longplay studyjny w dorobku zespołu. Następca "Odalheim" ukazał się 24 kwietnia 2015 roku nakładem Nuclear Blast. Materiał na płytę został zarejestrowany w "Chrome Studios" w Sztokholmie.

Wolfheart powstał w 2013 roku jako solowy projekt Tuomasa Saukkonena, jednak już rok poźniej przekształcił się w pełnoprawny zespół. Do założyciela grupy dołączyli basista Lauri Silvonen, perkusista Joonas Kauppinen i gitarzysta Mika Lammassaari.

Jeszcze jako artysta solowy Tuomas Saukkonen wydał pod szyldem Wolfheart album "Winterborn". Już jako kwartet muzycy nagrali i wypuścili dwa longplay'e studyjne: "Shadow World" i "Tyhjyys". Ostatni z nich trafił do sprzedaży 3 marca 2017 roku nakładem Spinefarm Records. Składający się z ośmiu utworów materiał zarejestrowany został w "Petrax Studios", "Soundspiral Audio" i "Deep Noise Studios". Produkcją po raz kolejny zajął się lider Tuomas Saukkonen.

Schammasch rozpoczął działalność w 2009 roku, nazwę zaczerpnąwszy od Szamasza, akadyjskiego boga słońca i sprawiedliwości. Zespół ma na swoim koncie trzy longplay'e studyjne. 9 czerwca 2017 roku w barwach Prosthetic Records światło dzienne ujrzała EP-ka, zatytułowana "The Maldoror Chants: Hermaphrodite".

Obscure Sphinx promuje obecnie swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Epitaphs". Materiał na następcę "Void Mother" muzycy zarejestrowali w gdańskim "Custom34 Studio" pod okiem Kuby Mańkowskiego.

Pod koniec października 2016 roku zespół poinformował o rozstaniu z perkusistą Mateuszem Badaczem po ośmiu latach współpracy.

Dopelord promuje obecnie swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Children of the Haze". Jego premiera odbyła się 16 stycznia 2017 roku. Sesja nagraniowa miała miejsce pod koniec października 2016 roku w "Nebula Studio". Za produkcję odpowiada Piotr Gruenpeter z "Satanic Audio".

Sautrus promować będzie swój drugi longplay studyjny, pt. "Anthony Hill". Sesja nagraniowa rozpoczęła się 1 maja 2015 roku w "Highwave Studio" w Gdyni. Materiał zarejestrowany został w ciągu pięciu dni. Płyta trafiła do sprzedaży 12 maja 2017 roku pod egidą Pink Tank Records.

Sounds Like The End of the World promować będzie swój drugi album studyjny, zatytułowany "Stories". Płyta ujrzała światło dzienne nakładem Progressive Promotion Records. Materiał nagrany został w "Highwave Studio" w Gdyni pod okiem Jana Galbasa. Odpowiada on również za miksy i mastering.

Sounds Like The End Of The World gra instrumentalnego post-rocka. Projekt powstał w maju 2012 roku. Na początku roku 2013 zespół zarejestrował debiutancką EP-kę, pt. "It All Starts Here", i wydał ją własnym sumptem. Rok później światło dzienne ujrzał pierwszy longplay, pt. "Stages of Delusion".

Valkenrag promuje obecnie materiał ze swojego debiutanckiego longplay'a studyjnego, pt. "Twilight of Blood and Flesh". Premiera materiału odbyła się 27 września 2015 roku za sprawą Art of the Night Productions.

Pod koniec lutego 2016 roku muzycy Valkenrag poinformowali, że szeregi zespołu zasilił perkusista Vallghar, na co dzień udzielający się w Hellspawn. Poprzedni bębniarz rozstał się z kapelą na początku stycznia 2016 roku.

J. D. Overdrive ogrywa obecnie materiał ze splitu z Palm Desert, zatytułowanego "Rusted Into Oblivion". Premiera odbyła się 31 października 2016 roku. Oba zespoły nagrały na potrzeby wydawnictwa po cztery utwory.

13 kwietnia 2015 roku J. D. Overdrive wypuścił "The Kindest of Deaths", swój trzeci longplay studyjny. Na płytę trafiło jedenaście autorskich utworów. Materiał zarejestrowany został pod okiem Piotra Gruenpetera, który pracował z grupą przy nagrywaniu jej poprzedniego albumu, "Fortune Favors The Brave". Odpowiada on również za miksy i mastering.

Krakowska grupa The Gentle Art Of Cooking People promować będzie swój debiutancki album studyjny, zatytułowany "0". Materiał ukazał się w styczniu 2016 roku wyłącznie na winylu - za sprawą Unquiet Records i Heads Off Records.

4dots powstał w 2012 roku z inicjatywy Bartosza Badacza, byłego gitarzysty Obscure Sphinx, Jerzego Chodkowskiego i Kamila Stankiewicza. W 2015 roku trio zarejestrowało materiał na swój debiut studyjny, który ujrzał światło dzienne rok później, pt. "[aux::in]". Już po sesji nagraniowej z kapeli odszedł Bartosz Badacz, a zastąpił go Wiktor Jarawka.

Pochodzący z Aleksandrowa Łódzkiego Internal Quiet promuje obecnie swój debiutancki album studyjny, pt. "When The Rain Comes Down". Materiał zarejestrowany został wiosną 2016 roku z nowym wokalistą Maciejem Wróblewskim. Sesja odbyła się w "Case Studio", za mastering odpowiada Grzegorz Piwkowski z "High End Audio".

Dziady Borowe to zespół grający crossover thrash. Muzycy mają na swoim koncie album "Niech mnie ktoś kupi" oraz splita "Mental Anarchy" z grupą Maggoth.

Komentarze
Dodaj komentarz »