zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 14 grudnia 2017

Szczegóły krakowskiego koncertu King Dude

18.06.2017 16:23  autor: Verghityax, źródło: Left Hand Sounds

Poznaliśmy szczegóły krakowskiego koncertu King Dude, który odbędzie się 31 października 2017 roku w klubie "Zet Pe Te". W przedsięwzięciu udział weźmie również niemiecka formacja The Ruins of Beverast oraz włoskie Caronte.

King Dude, Kraków 8.08.2016, fot. Verghityax
King Dude, Kraków 8.08.2016, fot. Verghityax

King Dude nadal promuje "Sex", swój szósty longplay studyjny. Składający się z jedenastu utworów materiał T.J. Cowgill zarejestrował w Seattle, oprócz numeru "Who Taught You How To Love", który Drab Majesty nagrał w Los Angeles, oraz "Prisoners", który powstał w Berlinie we współpracy z Michaelem Wollenhauptem. W trzech kompozycjach gościnnie zaśpiewała Foie Gras. Za mastering odpowiada Blake Bickel z "Dynamic Sound Services". Premiera płyty odbyła się 28 października 2016 roku pod egidą Van Records.

The Ruins of Beverast to jednoosobowy projekt wokalisty i multiinstrumentalisty Alexandra von Meilenwalda. Muzyk wydał pod tym szyldem pięć longplay'ów studyjnych, z których ostatni, zatytułowany "Exuvia", ukazał się 5 maja 2017 roku pod egidą Van Records. Na potrzeby tras koncertowych Alexander von Meilenwald podróżuje z pełnym zespołem. Od 2013 roku współtworzą go G.ST, Helvegr, Arioch i Thomas Tomsen.

Caronte to włoska grupa uformowana w 2010 roku przez trzech braci Bones: Doriana, Henry'ego i Tony'ego oraz perkusistę Mike'a De Chirico. Doomowy kwartet zadebiutował rok później EP-ką "Ghost Owl", jednak dopiero longplay "Ascension" przyniósł kapeli uznanie w oczach krytyków. Obecnie Caronte promuje swoją drugą EP-kę, pt. "Codex Babalon". Jej premiera odbyła się w maju 2016 roku.

31.10 - Kraków, "Zet Pe Te"
Bilety: 55 zł (kolekcjonerski), 65 zł (przedsprzedaż) i 75 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »