zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 14 grudnia 2017

Laibach w listopadzie we Wrocławiu

19.06.2017 12:16  autor: Verghityax, źródło: profil Laibach na Facebooku

Laibach zapowiedział drugi na rok 2017 koncert w Polsce. Po występie na "Malta Festival" w Poznaniu słoweński zespół powróci do naszego kraju 19 listopada. Koncert odbędzie się w klubie "Stary Klasztor" we Wrocławiu.

Laibach promować będzie swój nowy album studyjny, zatytułowany "Also Sprach Zarathustra". Muzyka na płytę została pierwotnie skomponowana na potrzeby przedstawienia teatralnego, pt. "Tako rzecze Zaratustra", opartego na książce Fryderyka Nietzschego. Premiera "Also Sprach Zarathustra" planowana jest na 14 lipca 2017 roku pod egidą Mute Records.

Dyskografię Laibach zamyka studyjny "Spectre" - jest to pierwszy longplay studyjny grupy z autorskim materiałem od czasu "Volk" z 2006 roku. Na limitowanej edycji wydawnictwa znalazły się cztery dodatkowe utwory, w tym cover bluesowego standardu Blind Lemon Jeffersona, "See That My Grave Is Kept Clean".

Laibach powstał w 1980 roku w górniczo-przemysłowej miejscowości Trbovlje w byłej Jugosławii. Pomimo licznych zmian składu, grupa dorobiła się bardzo bogatej dyskografii, na którą składa się osiem longplay'ów studyjnych, osiem koncertowych, kilka albumów z coverami oraz ścieżki dźwiękowe.

Tagi: Laibach
Komentarze
Dodaj komentarz »