zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 16 lipca 2020

Angel Witch po raz pierwszy w Polsce

27.07.2017 15:11  autor: Verghityax, źródło: profil "Magnetofonu" na Facebooku

Brytyjska grupa Angel Witch po raz pierwszy w swojej wieloletniej historii odwiedzi Polskę. Zespół Kevina Heybourne'a zagra 30 września 2017 roku w klubie "Magnetofon" w Łodzi. Na scenie zaprezentują się również Vircolac i Malokarpatan.

Angel Witch powstał w 1977 roku w Londynie jako część ruchu New Wave of British Heavy Metal. Od początku grupie przewodzi wokalista i gitarzysta Kevin Heybourne, jest on też jej jedynym stałym członkiem. Po wypuszczeniu debiutanckiej EP-ki "Sweet Danger" Brytyjczycy podpisali kontrakt z Bronze Records, pod której szyldem ukazał się pierwszy longplay studyjny, zatytułowany po prostu "Angel Witch". Wkrótce potem kapela zakończyła działalność, by wrócić jeszcze kilka razy.

Na dyskografię Angel Witch składają się cztery longplay'e studyjne. Ostatni z nich, "As Above, So Below", miał swoją premierę 12 marca 2012 roku pod banderą Rise Above Records. Składający się z ośmiu kompozycji materiał zarejestrowany został w "Orgone Studios". Na okładce wykorzystano obraz "Sąd ostateczny" Johna Martina z 1853 roku.

Obecnie skład Angel Witch uzupełniają basista Will Palmer, perkusista Fredrik Jansson i gitarzysta Jimmy Martin.

Vircolac to death metalowa formacja z Irlandii. Grupa promuje obecnie swoją debiutancką EP-kę, zatytyłowaną "The Cursed Travails of the Demeter".

Malokarpatan to blackmetalowa grupa ze Słowacji. Trio działa od 2014 roku i wypuściło jeden longplay studyjny. Płyta nazywa się "Stridzie dni", jej premiera odbyła się we wrześniu 2015 roku.

Komentarze
Dodaj komentarz »