zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 20 maja 2019

Nie żyje Eric Eycke, były wokalista Corrosion of Conformity

23.09.2017 14:50  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Eric Eycke, były wokalista Corrosion of Conformity, zmarł 22 września 2017 roku. Przed śmiercią był hospitalizowany, nie podano do wiadomości publicznej natury jego schorzeń.

W oświadczeniu zespołu czytamy: "Z wielkim żalem dowiedzieliśmy się o śmierci dawnego wokalisty Corrosion of Conformity Erica Eycke. Jego rozległa wiedza muzyczna ukształtowała wczesną tożsamość kapeli. Spoczywaj w pokoju".

W 1983 roku Corrosion of Conformity opuścił ich pierwszy wokalista - Benji Shelton. Jego miejsce zajął Eric Eycke z grupy Colcor. Z nowym frontmanem formacja zarejestrowała trzy kompozycje, które trafiły na splita "Why Are We Here?" z Bloodmobile, Stillborn Christians i No Labels. W roku 1984 światło dzienne ujrzał debiutancki longplay studyjny Corrosion of Conformity, pt. "Eye for an Eye". Krótko po premierze Mike Dean i Woody Weatherman podjęli decyzję o wyrzuceniu Erica Eycke z zespołu.

W 1992 roku francuska wytwórnia Anti Core wypuściła nieautoryzowaną EP-kę "Mad World", zawierającą niepublikowane wcześniej nagrania Corrosion of Conformity z Erikiem Eycke na wokalu. Nakład wydawnictwa wyniósł pięćset egzemplarzy.

Muzycy Corrosion of Conformity spotkali się ponownie z Erikiem Eycke 26 maja 2011 roku w klubie "Cat's Cradle" w Carrboro. Wokalista wykonał wówczas ze swoim dawnym zespołem utwór "Poison Planet".

Komentarze
Dodaj komentarz »